Co jest grane 24

6649 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Natalia Przybysz. Otwarcie Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

  Natalia Przybysz. Otwarcie Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

  pop

  Koncert Natalii Przybysz to wydarzenie inaugurujące 14. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Natalia Przybysz, znana również jako N'Talia i Natu, wokalistka i autorka tekstów, występowała w zespole Sistars (razem z siostrą Pauliną). Cieszące się znaczną popularnością w kraju nagrania formacji przysporzyły piosenkarce popularności, a także licznych nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyki i Superjedynkę. W 2006 roku podjęła solową działalność artystyczną. Pierwszy album nagrała w duecie z producentem muzycznym Envee. Krążek zatytułowany „Maupka Comes Home" ukazał się w 2008. Jej drugi album pt. „Gram duszy” ukazał się w 2010 roku. W 2013 został wydany kolejny album piosenkarki zatytułowany „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”. Jej ostatnia płyta nosząca tytuł „Prąd” (2014) zdobyła miano złotej oraz przyniosła wokalistce nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku – rock” i „Utwór roku 2015” (za piosenkę „Miód”). Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Kosmiczna jazda. Hau! Hau! Mamy problem!

  Kosmiczna jazda. Hau! Hau! Mamy problem!

  animowany

  Ocena 3/6

  Kosmiczna jazda dopiero przed wami! Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Dygant jako nierozłączne – Biała i Strzała, sprawią, że odlecicie ze śmiechu. Tym razem czeka je misja niemożliwa, odnalezienia znikających z Ziemi przeróżnych przedmiotów. Po co kosmitom Statua Wolności, samochody, wesołe miasteczko i budka telefoniczna? I dlaczego banda sierściuchów, którymi dowodzi wielki kocur, chce się pozbyć Lucka - syna Białej, wysyłając go dosłownie na Księżyc? Tylu przygód, w jednym filmie, już dawno nie było! Małpa za sterami amerykańskiej misji kosmicznej, która myśli tylko o tym, żeby zrobić dobre selfie gwarantuje świetną zabawę. Sprytny szczur Lenny szybko zwietrzy okazję na międzynarodową karierę, a dzielne psy przekonają się, że ufoludki też mają uczucia i bardzo tęsknią za swoim domem.

 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • To była magiczna noc z Filharmonią Opolską

  Za nami jesienna odsłona cyklu koncertów "Music of the Night" organizowanych przez Filharmonię Opolską, a skupionych wokół muzycznych tematów nawiązujących do mijających pór roku. Elementem wyróżniającym to przedsięwzięcie jest miejsce i niecodzienna pora czyli późny wieczór, a właściwie noc.

 • Takiego sportowego weekendu w Opolu nie było już dawno

  Piątkowy wieczór, sobotni dzień i niedzielne popołudnie mogą zadowolić najwybredniejszych kibiców sportowych w Opolu. Pięć naszych drużyn w różnych dyscyplinach sportu rozegra łącznie sześć meczów. Naprawdę jest z czego wybierać ... wystarczy tylko dobrze rozplanować czas.

 • "Music of the Night": Filharmonia Opolska znowu wychodzi w miasto

  "Music of the Night" to cykl koncertów organizowanych przez Filharmonię Opolską i skupionych wokół muzycznych tematów nawiązujących do pór roku. Kolejna jego odsłona - "Jesienny szkic" - już w piątek 23 września... o godz. 22 w Hali Wagon przy ul. Rejtana.