Co jest grane 24

6329 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Lady Pank w Sali Kameralnej NCPP

  Lady Pank w Sali Kameralnej NCPP

  rock

  Lady Pank wystąpi 19 listopada w Sali Kameralnej NCPP. Lady Pank to grupa kultowa, legenda, klasyka. Zespół założony został w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej uznanych i uzdolnionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która, z krótkimi przerwami, już od 35 lat błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Ich przeboje Mniej Niż Zero, Kryzysowa Narzeczona, Tańcz Głupia, Tańcz, Zamki na Piasku, Zawsze Tam, Gdzie Ty, Wciąż Bardziej Obcy, Zostawcie Titanica, Marchewkowe Pole, Na Co Komu Dziś czy Stacja Warszawa na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już dwa pokolenia słuchaczy. Podczas blisko 35-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży, czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Inferno

  Inferno

  thriller

  Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno”. Hanks, Howard i Brown są odpowiedzialni za sukces dwóch poprzednich filmowych części przygód profesora Roberta Langdona – „Kod da Vinci” oraz „Anioły i Demony” zarobiły ponad miliard dolarów na całym świecie. „Inferno” Dana Browna spędziło 11 tygodni na szczycie listy bestsellerów „The New York Timesa”. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

 • Jack Reacher: Nigdy nie wracaj

  Jack Reacher: Nigdy nie wracaj

  akcja

  Ocena 3/6

  Jack Reacher (Tom Cruise) powraca w gorąco oczekiwanym filmie „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”. Wraz z nim powróci jego szczególna, niezachwiana wizja sprawiedliwości. Gdy major Susan Turner (znana z hitowego serialu „Jak poznałem waszą matkę” Colbie Smulders), kierująca jednostką dochodzeniową, w której przed laty pracował Reacher, zostaje aresztowana za zdradę, Jack nie cofnie się przed niczym, by udowodnić jej niewinność, a przy okazji odkryć potężny spisek rządowy z udziałem armii. Film powstał na podstawie osiemnastej powieści Lee Childa, składającej się na bestsellerowy cykl książek, które na całym świecie rozeszły się w ponad 100 milionach egzemplarzy. W postać Reachera ponownie wcieli się megagwiazda Hollywood - Tom Cruise. Za kamerą stanie Edward Zwick, reżyser „Wichrów namiętności", „Miłości i innych używek", „Krwawego diamentu". To nie pierwsza współpraca Cruise-Zwick, w 2003 roku pracowali przy przebojowym „Ostatnim Samuraju".

 • Księgowy

  Księgowy

  thriller

  Ocena 3/6

  Affleck wciela się w postać Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (Simmons), zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem — nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

 • Halloween coraz bliżej, a kulturalnych atrakcji nie brakuje

  Przełom października i listopada podobnie jak ostatnie tygodnie znowu obfituje w atrakcje z szeroko pojętej kultury. Co prawda do końca zbliza się tegoroczna edycja Drum Fest, ale nie zabraknie innych muzycznych wydarzeń, jak choćby koncert Lao Che i to w szczytnym celu czy też występ duetu Andrzej Sikorowski - Grzegorz Turnau. Przed opolanami także kolejnych wystaw w ramach OFFoto, miejskie Halloween i wiele innych. Zresztą zobaczcie sami.

 • Rok pracy naszych posłów. Kto aktywny w Sejmie, a kto niewiele robi?

  Dzisiaj mija rok od wyborów parlamentarnych, w których wielki tryumf odniosła prawica. Sprawdziliśmy więc jak aktywni byli nasi posłowie: z jaką częstotliwością występowali na sejmowej mównicy, ile przygotowali zapytań i interpelacji oraz jaką mają frekwencję na głosowaniach. W tym ostatnim przypadku rekordzista brał udział w blisko 99,5 proc. głosowań, zaś na drugim końcu znalazł się parlamentarzysta, który był obecny podczas nieco ponad 78 proc. głosowań.

 • Rok PiS-owskich "agencji pracy". Jak rozdawano posady?

  Po wygranych wyborach parlamentarnych liderzy opolskiej prawicy zaczęli lokować swoich ludzi w spółkach i instytucjach. Nie brakowało też awansów na czołowe stanowiska w krajowych firmach. Najlepiej radził sobie z tym wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, ale inni politycy też nie próżnowali.