Co jest grane 24

6718 imprez dziś
Do poczytania
 • Festiwal Światła w Łodzi. Muzyka, kolor i senne marzenia

  Festiwal Światła w Łodzi. Muzyka, kolor i senne marzenia

  W MIEŚCIE

  Festiwale światła cieszą się wielką popularnością. Mają je m.in. Berlin, Amsterdam, Sydney i Lyon. W Polsce największa tego typu impreza organizowana jest w Łodzi. Podczas szóstej edycji do świata sennych marzeń rodem z dzieł Francisca Goi czy Salvadora Dalego wprowadzą widzów kreatorzy światła z całego świata.

Nie przegap!
 • Lady Pank w Sali Kameralnej NCPP

  Lady Pank w Sali Kameralnej NCPP

  rock

  Lady Pank wystąpi 19 listopada w Sali Kameralnej NCPP. Lady Pank to grupa kultowa, legenda, klasyka. Zespół założony został w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej uznanych i uzdolnionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która, z krótkimi przerwami, już od 35 lat błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Ich przeboje Mniej Niż Zero, Kryzysowa Narzeczona, Tańcz Głupia, Tańcz, Zamki na Piasku, Zawsze Tam, Gdzie Ty, Wciąż Bardziej Obcy, Zostawcie Titanica, Marchewkowe Pole, Na Co Komu Dziś czy Stacja Warszawa na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już dwa pokolenia słuchaczy. Podczas blisko 35-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży, czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Nie oddychaj

  Nie oddychaj

  thriller

  Ocena 4/6

  Film opowiada historię grupy nastolatków, którzy włamują się do domu niewidomego mężczyzny, weterana wojennego. Jego ślepota ma stać się naturalnym ułatwieniem dla młodych bandytów, tymczasem okazuje się pułapką. Niewidomy mężczyzna szybko z ofiary staje się katem, prowadząc okrutną, brutalną, bezlitosną grę z włamywaczami. Jest przy tym sprawiedliwy - kiedy wyłącza światło, mówi uczciwie "Teraz wszyscy widzimy to samo". Ale to dopiero początek psychologicznej gry o przetrwanie…

 • Ostatnia Rodzina

  Ostatnia Rodzina

  biograficzny

  Ocena 5/6

  „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

 • Hity tygodnia w opolskiej kulturze. Znowu mnóstwo się dzieje

  W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że Opole znowu ma mnóstwo do zaoferowania miłośnikom szeroko pojmowanej kultury i sztuki. Były premiery, wyjątkowe koncerty, etc. Teraz chyba jednak przed nami jeszcze lepszy okres, bo choćby szykuje się nam prawdziwy wysyp festiwali wszelakich, od fotograficznych i muzycznych, po filmowe, a na gastronomicznych kończąc. Do tego inauguracja sezonu w filharmonii oraz kabarety w Miejscu X, itp. Naprawdę warto prześledzić tę ofertę.

 • Restauracja Kaiseki ma teraz otwartą kuchnię. Co jeszcze się zmieniło? [ZDJĘCIA]

  Restauracja Kaiseki specjalizująca się w potrawach sushi otworzyła w Galerii Piastowskiej nową salę. Powiększony został jadłospis, a największą zmianą jest otwarta kuchnia, gdzie każdy klient może podpatrzeć jak zostaje przyrządzone jego danie.

 • Miejskie lokale na wynajem. W jakim są stanie? [ZDJĘCIA]

  Ratusz ma w ofercie lokale na wynajem w różnych częściach miasta - i w ścisłym centrum, i w punktach nieco od niego oddalonych. Warto się nimi zainteresować?