Już można się rejestrować do biegu za pośrednictwem strony internetowej Politechniki Opolskiej.

Biegi w kaskach odbędą się w sześciu miastach: oprócz Opola są to Warszawa, Łódź, Częstochowa, Poznań i Kielce. Uczestnicy, a przede wszystkim uczestniczki - bo bieg adresowany jest głównie do dziewcząt - będą mieć na głowie kask oznaczony logo akcji "Dziewczyny na politechniki!".

Bieg jest przeznaczony dla wszystkich, ale w szczególności dla uczennic szkół ponadgimnazjalnych i tegorocznych maturzystek. Wśród uczestniczek rozlosowane zostaną nagrody.

Jak zapowiada Kalinowski, 23 kwietnia w Opolu odbędzie się jeszcze jeden bieg, a wezmą w nim udział panie zajmujące się nauką, dydaktyką oraz pracą w administracji na Politechnice Opolskiej.

Dystans do przebiegnięcia przewidziany dla nich to ok. 600-700 m, czas nie będzie się liczył, chodzi bowiem o zabawę oraz promocję nauki i sportu. Bieg w kasku będzie ostatnim punktem programu dnia otwartego, który ma promować akcję "Dziewczyny na politechniki" oraz spotkania promującego kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.