Sch Media ? Michał Schwierc

1/8

MATERIAŁY PRASOWE

- Jest to działalność związania z produkcją filmową - mówi Michał Schwierc. - Tworzenie teledysków, filmów korporacyjnych, reklam, relacji, filmów dokumentalnych. Główną uwagę, skupiłem na tworzeniu filmów związanych ze sportem, szczególnie z dyscyplinami ekstremalnymi. W zeszłym roku, kiedy nie miałem jeszcze swojej działalności gospodarczej, zrobiłem film o dwóch najlepszych Polskich narciarzach freeride - "Crew Movie Project". Mieliśmy tour premierowy w siedmiu największych miastach w Polsce, sale kinowe były wypełnione po brzegi, a film był bardzo gorąco przyjęty przez publiczność. O całym projekcie było bardzo głośno w Internecie, ale również i w telewizji, radiu i gazecie - wylicza.

To właśnie po sukcesie tego filmu zdecydował, że musi ruszyć z tematem dalej. - Jednak trafiłem na spore ograniczenia. Szczególnie brakowało mi nowego sprzętu i nowinek technicznych w branży filmowej, przez co nie mogłem w pełni przelać swoich pomysłów na ekran. Znajomi poinformowali mnie o możliwości wsparcia z dotacji europejskich. Stwierdziłem że trzeba spróbować - opowiada.

- Taką szansę dał mi Inkubator Przedsiębiorczości w Opolu. Złożyłem potrzebne  wnioski, przeszedłem rekrutacje, szkolenia i udało się otrzymać wsparcie finansowe, założyć własną działalność i spełniać małymi krokami swoje marzenia. Inkubator udzielał przez cały czas wszelkiego potrzebnego wsparcia - podkreśla Schwierc.

Wszystkie zdjęcia
  • Sch Media ? Michał Schwierc
  • Graftmann & Co. ? Roman Szczepanek
  • Kombinat Technik Multimedialnych ? Leszek Bil
  • Kosmetolog - Marta Bryk
  • Artoboros - Maria Szymała
  • Brandeer - Damian Staś
  • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UO
Więcej na ten temat: opolska gospodarka