Lwica zamieszkała w biurze

2/4

ARCHIWUM PRYWATNE

Szybko zdecydowano, że najlepiej będzie, jeśli lwica, przynajmniej tymczasowo, zamieszka u swoich opiekunów, czyli w... biurze.

? Mieściło się ono nad budynkiem obecnie przeznaczonym do remontu. Na dole było akwarium i terrarium, natomiast administracja i asystenci, czyli m.in. ja z kolegą Kazanowskim, na górze. Na początku karmiliśmy Ryksę za pomocą smoczka. Dosyć ciekawą miała dietę, bo dostawała mleko, potem powoli przestawialiśmy ją na kaszki. Oczywiście jadła także mięso. Ryksa mieszkała w biurze, ale jak każde młode zwierzę potrzebowała przecież słońca, więc jak tylko mogliśmy zabieraliśmy ją na ogród ? opowiada dyrektor.
Spacer z lwicą po ogrodzie zoologicznym musiał wyglądać widowiskowo. Ryksa na początku swobodnie biegała po zoo, a gdy nieco podrosła, opiekunowie zakładali jej obrożę, do której przywiązywali długą linę i w ten sposób kontynuowali spacery. Ale lwica uwielbiała także zabawy z ludźmi ? do jej ulubionych należało bieganie za sznurkiem, na którego końcu była pętelka, czyli zabawa, która zna każdy właściciel kota.

Nie unikała także bezpośredniego kontaktu z opiekunami ? lubiła skoczyć na każdego z nich przednimi łapami i lizać, okazując w ten sposób dużą sympatię i chęć do dalszej zabawy. Bardzo lubiła pieszczoty, o które wręcz się upominała. A jak zostawała sama na noc w biurze, rozrabiała na całego, np. drapiąc wykładziny. Gdy pewnego razu ktoś nieopatrznie zostawił na noc na biurku zeszyt z dokumentacją hodowlaną, nad ranem nie było już czego zbierać.
? W pewnym momencie, gdy Ryksa miała około sześciu-siedmiu miesięcy, poczuliśmy, że jest coraz silniejsza, przez co zabawy z nią mogą być już troszkę niebezpieczne, np. lubiła złapać pyskiem za kolano, oczywiście nie robiła tym nikomu żadnej krzywdy, ale czuć było, że jest to już dość mocny uścisk. Miała też coraz bardziej ostre pazury. Dlatego też nasza pani dyrektor postanowiła, że trzeba umieścić ją w klatce. Z tego okresu, gdy bawiła się z nami, zachowały się tylko trzy zdjęcia ? uśmiecha się Sobieraj.

Wszystkie zdjęcia
  • Ryksa przyjechała do Zulusa
  • Lwica zamieszkała w biurze
  • Z ludźmi zadawać się nie wolno
  •  Ryksa wyszła na spacer
-->
Tematy ważne dla Opola
Wielkanoc
Strajk nauczycieli
Magazyn Kuchnia
Tematy
Ludzie
Nieruchomości