Salon Jesienny 2017

1/8

ROMAN ROGALSKI

Zbliża się jedna z najstarszych, bo sięgająca przełomu lat 50. i 60. XX wieku, regionalnych prestiżowych imprez, na której zaprezentuje się 43 artystów należących do opolskiego okręgu ZPAP-u.
Jak co roku artyści sami decydują, jakie tematy chcą poruszać, jakie inspiracje mają ich prowadzić - ważne tylko, by prace zostały wykonane w ciągu ostatniego roku. Prace oceniane będą przez niezależną komisję, w skład której wchodzić będą profesorowie uczelni artystycznych.
- Wystawa na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń artystycznych Opola. Jest miejscem dialogu twórców wielu pokoleń i cieszy się zainteresowaniem szerokiego grona odbiorców - przekonuje Karina Krajczy, kuratorka wystawy.
Na tegorocznej wystawie zaprezentuje się 43 artystów, w tym po raz pierwszy Barbara Jonderko-Jagła i Leszek Cepak.
- W wielu zgłoszonych pracach odnaleźć można różne spojrzenia na portret, autoportret, pejzaż i abstrakcję. Każde dzieło jest wycinkiem rzeczywistości przetworzonym przez wyobraźnię artysty, zebrane razem ukazują, w jakim kierunku zmierza opolskie środowisko plastyczne. Tytuły poszczególnych prac są wieloznaczne, często opisowe, sugerują interpretację, ale pozwalają też na osobistą wyprawę do świata znaczeń. Zachęcam, by tym razem podążać nie tylko za obrazem, dźwiękiem, ale i za słowem - dodaje Karina Krajczy.
Równocześnie, w Galerii Aneks prezentowana będzie praca zdobywcy zeszłorocznej nagrody Grand Prix Salonu - Bartosza Posackiego.
Wernisaż 7 września o godz.18. Galeria Sztuki Współczesnej.

Wszystkie zdjęcia
  • Salon Jesienny 2017
  • Opolska Noc Kabaretowa
  • Anna Dymna w MBP
  • Spotkanie z Markiem Niedźwieckim
  • Narodowe Czytanie Wesela
-->