Gorączkowe poszukiwania artystów trwały przez kilka ostatnich dni. Wielu z nich występu na festiwalu przeniesionym z Opola nie chciała jednak wystąpić. W TVP pojawił się pomysł, by zorganizować podczas „festiwalu” w Kielcach koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Wodecki zmarł w poniedziałek.

Zobacz: Żenujące, że prezes TVP do swojej obrony wykorzystuje zmarłego Zbigniewa Wodeckiego - K. Luft o bojkocie festiwalu opolskiego

Opole 2017 miało być bez Wodeckiego

Kilka miesięcy temu artysta odmówił zaśpiewania w tym roku w Opolu. – Nie chciał występować w tej telewizji publicznej, choć to był jego jubileusz pięćdziesięciu lat na scenie – mówi „Wyborczej” przyjaciel Wodeckiego.

Wczoraj rodzina Wodeckiego prosiła, by uszanować jej żałobę i nie organizować żadnych koncertów z jego piosenkami. – Prosimy, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby – zaapelowali żona i dzieci Wodeckiego.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej