W Regionalnym Programie Operacyjnym województwa jest ok, 600 mln zł na inwestycje w drogi wojewódzkie. Około 50 mln zł miało otrzymać Opole na budowę obwodnicy południowej, ale wywalczyło na ten cel także ministerialne dofinansowanie. Prezydent Opola przekonuje, że po ustaleniach z urzędem marszałkowskim 50 mln zł miało zostać w mieście na inne inwestycje. Zarząd województwa zdecydował jednak, że przeznaczy je na drogi poza Opolem. Prezydent Wiśniewski nakazał usunięcie z autobusów MZK plakatów wyborczych marszałka Andrzeja Buły, a politycy Platformy Obywatelskiej oskarżyli prezydenta o wpisywanie się w działania sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Lodziński: Decyzję o usunięciu plakatów wyborczych marszałka województwa z autobusów MZK podjął pan na prośbę czy na polecenie wiceministra Patryka Jakiego?

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola: Możemy sobie żartować… także na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. Powiedziałbym nawet więcej – także na polecenie Donalda Trumpa, bo nie tylko w Warszawie, ale również w Waszyngtonie wszyscy z uwagą śledzą walkę marszałka województwa opolskiego o mandat europosła.

Pozostało 83% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej