Festiwal Opole 2019 rozpocznie się w piątek 14 czerwca i potrwa cztery dni. W sobotnim koncercie Premier weźmie udział dziesięciu wykonawców. Jednym z nich miała być Natalia Sikora, która w 2013 roku na KFPP zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiutów.

Nieoczekiwanie na trzy tygodnie przed początkiem imprezy Telewizja Polska podjęła decyzję o zdyskwalifikowaniu artystki. Sikora nie spełniła bowiem jednego z warunków dotyczącego wcześniejszej publikacji utworu. A regulamin konkursu Premier jasno wskazuje, że w koncercie mogą zostać zaprezentowane wyłącznie utwory, które zostały opublikowane w radiu, telewizji lub internecie po 30 września 2018 roku. Zamiast niej na festiwalu w Opolu wystąpi zespół Shata QS z piosenką „Fenix”.

Premiera na benefisie

Natalia Sikora ostatni raz w Opolu wystąpiła w 2017 roku, gdy została zaproszona przez Jana Pietrzaka na jego jubileuszowy koncert. Wykonała wówczas utwór z materiału Voodoo Dog, do którego tekst napisał Marek Gaszyński pt. „Ostrożnie, to moje serce”. I właśnie ten utwór zamierzała zaśpiewać w tym roku w Opolu.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej