Zasób 2

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić firmy i instytucje z Opola do wsparcia świątecznej akcji Choinka Darczyńców, którą zrealizujemy na łamach opolskiego wydania Gazety Wyborczej i na serwisie opole.wyborcza.pl.

Choinka Darczyńców to akcja charytatywna „Gazety Wyborczej Opole”, w której Partnerzy biznesowi, instytucje, szkoły wykupują oznaczone swym logo bombki na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka publikowana jest co tydzień w piątkowym „Tygodniku Opole” oraz na stronie opole.wyborcza.pl. Pieniądze ze sprzedaży ozdób przekażemy podobnie jak w tamtym roku na zakup koncentratora tlenu, ponieważ ze wszystkich ważnych i pilnych potrzeb dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu ten sprzęt jest najbardziej potrzebny, ponieważ jest bardzo awaryjny ze względu na ciągłą eksploatację.

Przenośny koncentrator tlenu to niezawodny sprzęt, dzięki któremu jakość życia małych pacjentów, którzy mają problemy z oddychaniem, ulega znaczącej poprawie-mówi Sylwia Sikorska-Stach z Fundacji Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Urządzenie pozwala dzieciom tlenozależnym na swobodne wyjście z domu na spacer, na wyjazd na wycieczkę, ponieważ posiada potrójny system zasilania (prąd sieciowy, akumulatorowy w samochodzie i wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania). Niewielkie wymiary sprzętu oraz jego lekkość pozwalają na korzystanie z koncentratora w każdych warunkach. Aparat tlenowy przenośny stanowi bezpieczną i wygodną alternatywę tradycyjnego stacjonarnego koncentratora. Komfort użytkowania idzie w parze z wysoką jakością urządzenia – przenośny koncentrator tlenu to certyfikowany sprzęt medyczny.

Fundacja Domowe Hospicjum w Opolu działa od 2005 roku. Ma na stale pod opieką kilkanaścioro dzieci z całego województwa opolskiego. Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W skład zespołu hospicjum wchodzi wykwalifikowana kadra lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, pracownika socjalnego, psychologa, duchownego i wolontariuszy. Zadaniem Fundacji jest pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, na sprzęt specjalistyczny oraz leki. Pacjenci i ich rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

O fundacji można przeczytać na stronie: http://hospicjum.opole.pl/

Podopieczni Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu potrzebują wsparcia, aby im pomóc wystarczy kupić bombkę na naszej choince. Do wyboru zostały duże i średnie bombki.

Do naszej akcji włączyli się już: Galmet, Grupa Sikora, Miasto Opole, OTTO Work Force Central Europe Sp. z o.o., Centrum Handlowe Turawa Park, Centrum Meblowe Dobrodzień, Rust, Karolinka, LELLEK, Filplast, Fundacja GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie, Moszna Zamek, Poznaj Historię, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, BCH CHWALIŃSKI, PAWLIK Budowskictwo, Stegu.

Darczyńcy mogą zgłaszać się do nas do 20 grudnia. Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji: e-mail: reklama@opole.agora.pl oraz pod numerem telefonu 507 094 532.

Zapraszamy do współpracy, bo Święta są tylko raz w roku.

Magdalena Lisowska