materiał promocyjnySzanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w świątecznej akcji charytatywnej „Gazety Wyborczej Opole”, w której firmy, instytucje, szkoły wykupują oznaczone swym logo pisanki wielkanocne w szczytnym celu-na spotkania Doktorów Clownów z hospitalizowanymi dziećmi w walce z chorobą poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu. Wielkanocne Pisanki Darczyńców będą publikowane w każdy piątek na stronie opole.wyborcza.pl od dnia 3 marca br. do dnia 7 kwietnia br. Pieniądze ze sprzedaży ozdób przekażemy Fundacji Dr Clown.

Tegoroczny cel zbiórki ukierunkowany jest na cotygodniowe wizyty Doktorów Clownów na oddziałach dziecięcych opolskich szpitali: Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - oddział chirurgii dziecięcej i pediatrii, a jeśli są dzieci na innych oddziałach to także laryngologia, ortopedia, okulistyka. A także na wizyty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu na oddziale neurologii dziecięcej i psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

-Przed pandemią odwiedzaliśmy rocznie w szpitalach opolskich ok. 2500-3000 pacjentów. Średnia z 3 ostatnich lat to 1100 pacjentów/rok-mówi Marta Szewerda-Koszyk, koordynator Fundacji Dr Clown Region Opolszczyzna. Środki ze zbiórki pozwolą nam zorganizować odwiedziny Doktorów Clownów aż u 400 chorych dzieci. Na koszt wizyt wpływają takie składowe, jak: dojazdy, szkolenia wolontariuszy, rekwizyty potrzebne Doktorom Clownom: balony, pompki, artykuły kuglarskie, naklejki „Dzielny pacjent”, specjalne recepty Doktora Clowna, koszulki z logotypem Fundacji.

Kolorowy nosek, nieco magii i ogrom pozytywnej energii. To naprawdę działa. Terapię śmiechem Fundacja Dr Clown prowadzi w całej Polsce od niemal ćwierć wieku. Aktualnie ponad 250 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z programem terapii śmiechem ponad 40 tysięcy podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w całej Polsce. Wywołali już ponad milion uśmiechów. Szpitalne korytarze i sale nie są miejscami, które ktokolwiek chciałby oglądać. Gdy muszą w nich przebywać dzieci, bardzo cierpią. Wpisaną w dzieciństwo zabawę zastępują smutek, ból i cierpienie. Śmiech pozwala o tym wszystkim choć na chwilę zapomnieć.

Aby pomóc, wystarczy kupić ozdobę. Do wyboru są: pisanki różnej wielkości, średnie i duże.

Do naszej akcji włączyli się już: OTTO Work Force Central Europe Sp. z o.o., Centrum Handlowe Turawa Park, Uniwersytet Opolski, Galmet, Miasto Opole, Centrum Handlowe Karolinka, Imex-Piechota, Park Nauki i Rozrywki Krasiejów


Darczyńcy mogą zgłaszać się do nas do 6 kwietnia. Informacje dla firm oraz instytucji chcących wziąć udział w akcji: e-mail: reklama@opole.agora.pl.