materiał promocyjnyWielkanocne Pisanki Darczyńców-podsumowanie akcji wspierającej działania Fundacji Dr Clown

Z sukcesem zakończyliśmy świąteczną akcję Wielkanocne Pisanki Darczyńców. Mamy nadzieję, ze zabrane środki pomogą wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które przebywają w opolskich szpitalach.

Wielkanocne Pisanki Darczyńców to świąteczna akcja "Gazety Wyborczej Opole", w której firmy, instytucje, wykupiły oznaczone swym logo pisanki wielkanocne w szczytnym celu: na spotkania Doktorów Clownów z hospitalizowanymi dziećmi w walce z chorobą poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu.

Zebraną kwotę przeznaczymy na cotygodniowe wizyty Doktorów Clownów na oddziałach dziecięcych opolskich szpitali: Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - oddział chirurgii dziecięcej i pediatrii, a jeśli są dzieci na innych oddziałach to także laryngologia, ortopedia, okulistyka. A także na wizyty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu na oddziale neurologii dziecięcej i psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

Z wielką radością i wdzięcznością składam podziękowania dla darczyńców za wsparcia działań Fundacji Dr Clown-mówi Marta Szewerda-Koszyk, koordynatorka fundacji w regionie opolskim. Państwa zaangażowanie jest jednocześnie współdzieleniem naszej misji i wiary w to, jak bardzo uśmiech pomaga leczyć. Dzięki zebranym środkom Doktorzy Clowni będą mogli odwiedzić jeszcze więcej dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach w regionie opolskim niosąc im radość, uśmiech, oderwanie od szpitalnej rzeczywistości.

Fundacja Dr Clown od blisko 25 lat niesie uśmiech i pozytywną energię do chorych w szpitalach zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze, którzy realizują unikalny program „terapii śmiechem”, wykorzystują dobroczynną moc uśmiechu by wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia. Doktorzy Clowni wprowadzają na szpitalne korytarze radość i pozytywną energię. W swojej pracy sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawne akcesoria, wspierają także obecnością i rozmową. Poprzez zabawę, starają się odwrócić uwagę od zabiegów i badań, co ma prosty cel – zwrócić chociaż na chwilę dzieciństwo zabrane przez szpital i chorobę.

Do naszej akcji włączyli się: OTTO Work Force Central Europe Sp. z o.o., Centrum Handlowe Turawa Park, Galmet, Uniwersytet Opolski, Miasto Opole, Centrum Handlowe Karolinka, Imex-Piechota, Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, System Poznaj Historię, PARENS - Ośrodek Leczenia Niepłodności Spółka z o.o., Stegu.