Opole 2016 zbliża się wielkimi krokami. Środa upłynęła w opolskim amfiteatrze na próbach do koncertów SuperPremier i SuperJedynek. Większość wykonawców, którzy wystąpią na drugiej z tych imprez, ćwiczyła w amfiteatrze wieczorem. Byli to grupa Pectus, a także Sarsa, Marcelina, Stanisława Celińska oraz Kortez.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

SuperJedynki odbędą się w amfiteatrze w sobotę, po koncercie SuperPremiery. Rano próby do koncertu SuperJedynek odbyła grupa Kombii oraz Michał Szpak. Andrzej "Piasek" Piaseczny miał ćwiczyć po południu, ale był nieobecny.

Większość wykonawców koncertu SuperJedynki pojawiło się w amfiteatrze w środę wieczorem. Najpierw ćwiczyło czworo braci tworzących zespół Pectus. Później przyszedł czas na Sarsę, której piosenka "Naucz mnie" może pochwalić się imponującym wynikiem blisko 43 milionów odsłon na YouTube.

Później na scenie pojawiła się Marcelina, a po niej Stanisława Celińska, która za wykonanie piosenki "W imię miłości" zgarnęła brawa od ekipy technicznej zgromadzonej na widowni amfiteatru.

Na koniec ćwiczył Kortez, który siedząc samemu za fortepianem wykonał przeszywającą piosenkę "Dla mamy". Później ćwiczył jeszcze utwór, który wykona z towarzyszeniem zespołu podczas piątkowego koncertu Debiutów.

W czwartek kolejny dzień prób w amfiteatrze. Tym razem szykować się będą artyści, którzy wystąpią na koncercie z okazji 120-lecia kinematografii. Usłyszymy na nim najsłynniejsze piosenki towarzyszące polskim filmom.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem