Opole 2016 już jutro. 53. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki rozpocznie się od koncertu z okazji 120-lecia kinematografii, podczas którego usłyszymy piosenki znane z popularnych filmów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Próby do tego koncertu na festiwalu Opole 2016 trwają przez cały czwartek od samego rana. Wśród wykonawców są Mela Koteluk, która zaśpiewa piosenkę "Miłość ci wszystko wybaczy" z filmu "Szpieg w masce", a także Kasia Kowalska, która wykona utwór "Pamiętasz była jesień" z filmu "Pożegnania".

Przez scenę przewija się też Barbara Kurdej-Szatan, która sporadycznie pojawia się zarówno w roli współprowadzącej imprezę z dwoma Antkami - Pawlickim i Królikowskim - będzie też śpiewać z zespołem Soul City jako chór do części występów innych wokalistów.

Koncert z okazji 120-lecia kinematografii otworzy 53. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Po nim w piątek wystąpią uczestnicy koncertu Debiuty.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem