Podwórko od lat służyło jako parking, mieściła się w nim też restauracja z daniami kuchni azjatyckiej. Spoglądając w górę można też było zobaczyć pozostałości kamienicy, która została zniszczona podczas II wojny światowej, a której nigdy nie odbudowano.
To ma się zmienić. Opolska rodzinna firma DAR-MAG Kalińscy będąca właścicielem podwórka rozpoczęła bowiem rozbiórkę budynków znajdujących się na jego terenie. W pierwszej kolejności usunięto obiekt chińskiej restauracji, znikły też już zabudowania gospodarcze w głębi posesji. W grudniu ma się rozpocząć demontaż obiektu, w którym mieści się perfumeria, a także ruin przedwojennego budynku.
- W ich miejsce postawimy nowoczesną kamienicę nawiązującą swoim wyglądem i kolorem elewacji do budynków sąsiednich - zapowiada Dariusz Kaliński, współwłaściciel DAR-MAG.
Budynek zaprojektowany przez pracownię Arch-Studio Adam Szczegielniak będzie czterokondygnacyjny. Na parterze ulokowane mają być sklepy, zaś na wyższych poziomach powstaną pomieszczenia biurowe w wysokim standardzie. W odnowionym podwórzu ulokowanych będzie pięć miejsc parkingowych, znajdzie się tam również winda do parkingu podziemnego na kilkanaście pojazdów, który powstanie pod kamienicą.
Dariusz Kaliński mówi, że prace budowlane powinny ruszyć w ciągu roku. Realizacja inwestycji ma zająć kolejny rok. - Stawiamy na sprawdzonych wykonawców działających na lokalnym rynku, którzy gwarantują odpowiednie tempo oraz jakość prac - zaznacza.
Nie będzie to pierwsza inwestycja spółki DAR-MAG. Firma posiada m.in. lokale usługowo-handlowe przy pl. Kopernika 1-2 przy centrum Solaris. - Ich elewacja zewnętrzna została wykonana od podstaw. Uważamy iż jest to ciekawe miejsce zaaranżowane na poziomie europejskim - podkreśla.
Budowa kamienicy przy ul. Kołłątaja wpisuje się w strategię firmy, która za cel stawia sobie zakup nieruchomości będących w stanie totalnej upadłości i tworzenie w ich miejsce budowli ciekawych architektonicznie.
Oprócz nieruchomości firma DAR-MAG działa też w branży odnawialnych źródeł energii - posiada elektrownie wodne na Małej Pawni w Kolonowskiem oraz w Wiązowie w woj. dolnośląskim, a także buduje podobny obiekt w Nysie, który ma mieć moc 550 kW.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze