Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Nie jest to dla nas łatwa chwila (...). Nie chcemy w tym momencie mówić o przyczynach rozstania, prosimy Was bardzo o uszanowanie tej decyzji i prywatności Jankiela" - piszą przedstawiciele grupy.

Dodają przy tym, iż od stycznia na drugiej gitarze wspierać ich będzie przyjaciel zespołu, którego Acid Drinkers przedstawią wkrótce.

 

Przypomnijmy, iż 39-letni gitarzysta dołączył do legendarnej metalowej formacji w 2009 roku, po śmierci Aleksandra "Olassa" Mendyka. Wcześniej był pracownikiem technicznym zespołu.

Przez okres gry gitarze zdążył nagrać z zespołem cztery długogrające albumy: "Fishdick Zwei. The Dick Is Rising Again", "La part du diable", "25 Cents For a Riff" oraz "Peep Show".

Do tego parokrotnie wystąpił w rodzinnym mieście w ramach tras Acid Drinkers po Polsce. Grał też z na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w 2011 roku, kiedy Acid Drinkers zdobyli miano SuperZespołu z koncercie SuperJedynek.

 

Co ciekawe, do niedawna łączył występy w Acid Drinkers z grą na gitarze w eksperymentującym z wieloma gatunkami metalu zespołem Flapjack, z którym nagrał ciekawą płytę "Keep Your Heads Down".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.