Remont Okrąglaka zakończył się pod koniec czerwca. Hala ma być otwarta na początku września. Ratusz zaprasza jednak do zwiedzenia jej już w najbliższą środę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Remont Okrąglaka trwał przez blisko trzy lata. Inwestycja rozpoczęła się jeszcze w czasie, gdy w Opolu rządziła koalicja Platformy i Razem dla Opola. Prace miały być ukończone we wrześniu ubiegłego roku, jednak termin wielokrotnie odkładano, m.in. z powodu konieczności dodania nieplanowanej wcześniej infrastruktury do prowadzenia transmisji telewizyjnych, jak i dostosowania obiektu do nowych przepisów przeciwpożarowych.

To spowodowało spore opóźnienie, a także wzrost kosztów. Remont Okrąglaka miał bowiem pierwotnie kosztować 30 mln zł, ostatecznie koszt inwestycji zamknął się w 38,5 mln zł.

Na co wydano te pieniądze? Można przekonać się już w środę. – Jest nam niezmiernie miło poinformować, że hala przy ul. Oleskiej 70 uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta Opola na prezentację areny głównej hali, która odbędzie się 19 lipca od godz. 18 – mówi Anna Wesołowska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza Okrąglakiem.

Widownia wyremontowanego Okrąglaka liczy ponad 3400 miejsc. Pod dachem hali podwieszony jest czteroekranowy telebim. Okrąglak ma też lepszą akustykę oraz mocniejsze oświetlenie. Pokaz możliwości technicznych odnowionej hali planowany jest na godz. 18.20–18.30.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia najnowocześniejszego obiektu sportowego w mieście Opolu jeszcze przed oficjalną inauguracją hali – zachęca Anna Wesołowska.

Od września opolanie będą mogli tam oglądać mecze czterech drużyn: piłkarzy ręcznych Gwardii Opole, siatkarek AZS UNI Opole, koszykarzy AZS Politechniki Opolskiej oraz futsalowców Odry Opole. Szczypiorniści Gwardii mają już na miejscu dedykowaną szatnię. Na zapleczu obiektu będzie też działał gabinet odnowy biologicznej z sauną.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem