Wichura najbardziej dotknęła trzy rejony energetyczne: Opole, Nysa i Brzeg. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu informuje, że w ciągu dnia może być ich jeszcze więcej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do godz. 11 na terenie województwa opolskiego ponad 22 tysiące odbiorców zostało pozbawionych dostępu do prądu na skutek silnego wiatru, który łamał drzewa znajdujące się koło słupów energetycznych. Niektóre z awarii są już usuwane, inne wymagają jeszcze rozpoznania. WCZK ostrzega, że po południu ma wystąpić kolejna fala porywistego wiatru i prądu mogą zostać pozbawienie kolejni mieszkańcy.

Wichura uszkodziła w regionie już 25 budynków mieszkalnych i 29 gospodarczych, 1 halę produkcyjną i 2 kościoły. Spowodowała już kilka kolizji i wypadków drogowych z udziałem 8 samochodów, z których najtragiczniejszy miał miejsce w Dobrzeniu Wielkim gdzie zginął mężczyzna.

Ponadto strażacy cały czas usuwają powalone drzewa. Od wczesnych godzin porannych strażacy wyjeżdżali na interwencją już ok. 300 razy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem