Demokracja jako zielony liść, a prawicowi politycy - Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Viktor Orban i Recep Erdogan - jako pożerające ją szkodniki. W taki sposób w Opolu działacze Komitetu Obrony Demokracji chcą piętnować polityczny populizm.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Polsce sześciometrowa instalacja jest od listopada minionego roku. Towarzyszy jej obywatelska akcja edukacyjna. W lutym „Gąsienica” odwiedziła Opolszczyznę. W poniedziałek kursowała po powiecie brzeskim. We wtorek po południu dotarła na pl. Wolności w Opolu.

Uświadomić wagę wyborów

– Największe zainteresowanie „Gąsienica” wzbudza przy centrach handlowych. Ludzie nam machają, solidaryzując się z przesłaniem happeningu. Niektórzy z uśmiechem robią sobie zdjęcia przy instalacji – opowiada Maciej Sosiński z opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Jak tłumaczy Sosiński, polska edycja akcji kładzie nacisk na uświadomienie Polakom konieczności masowego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych oraz zjednoczenia w walce o demokratyczne, europejskie wartości i utrzymanie ładu konstytucyjnego.

Gdzie jeszcze spotkamy „Gąsienicę”?

W środę „Gąsienica” rozpocznie podróż od Krzanowic. Następnie przez Czarnowąsy, Świerkle, Brzezie dojedzie o godz. 15 do Dobrzenia Wielkiego, gdzie pod urzędem gminy Stowarzyszenie Obrony Samorządności „Na Swoim” przeprowadzi akcję informacyjną.

„Gąsienica Tour” zakończy trasę w piątek 24 lutego o godz. 10 w Kędzierzynie-Koźlu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Super pomysł, coś trzeba robić przeciwko niszczeniu Polski.... szkoda, że tak wielu jest obojętnych na to, co dzieje się w Polsce. Czy musi "kiełbasy" zabraknąć, aby przestali widzieć tylko czubek własnego nosa?! :(
  @bakarax
  Niestety tak...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0