Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Polsce sześciometrowa instalacja jest od listopada minionego roku. Towarzyszy jej obywatelska akcja edukacyjna. W lutym „Gąsienica” odwiedziła Opolszczyznę. W poniedziałek kursowała po powiecie brzeskim. We wtorek po południu dotarła na pl. Wolności w Opolu.

Uświadomić wagę wyborów

– Największe zainteresowanie „Gąsienica” wzbudza przy centrach handlowych. Ludzie nam machają, solidaryzując się z przesłaniem happeningu. Niektórzy z uśmiechem robią sobie zdjęcia przy instalacji – opowiada Maciej Sosiński z opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Jak tłumaczy Sosiński, polska edycja akcji kładzie nacisk na uświadomienie Polakom konieczności masowego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych oraz zjednoczenia w walce o demokratyczne, europejskie wartości i utrzymanie ładu konstytucyjnego.

Gdzie jeszcze spotkamy „Gąsienicę”?

W środę „Gąsienica” rozpocznie podróż od Krzanowic. Następnie przez Czarnowąsy, Świerkle, Brzezie dojedzie o godz. 15 do Dobrzenia Wielkiego, gdzie pod urzędem gminy Stowarzyszenie Obrony Samorządności „Na Swoim” przeprowadzi akcję informacyjną.

„Gąsienica Tour” zakończy trasę w piątek 24 lutego o godz. 10 w Kędzierzynie-Koźlu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.