Zamek w Niemodlinie znalazł się na prestiżowej liście Narodowego Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej TOP 10 atrakcji turystycznych na 2018 rok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To naturalna konsekwencja wygranych w dwóch kolejnych internetowych konkursach organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, w których Zamek w Niemodlinie odniósł dwa spektakularne zwycięstwa. W listopadzie minionego roku został uznany w głosowaniu internautów za najlepszy produkt turystyczny w Polsce, a we wrześniu zajął pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym TOP 5 najpiękniejsze polskie zamki i pałace – zauważa Anna Rozwadowska, wiceprezes Fundacji na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin.

Wówczas w finale zamek w Niemodlinie uzyskał 33,3 proc. głosów. W głosowaniu pokonał pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim (29,2 proc.), zespół wzgórza zamkowego we Fromborku (13,9 proc.) oraz zamki w Pszczynie i Łańcucie.

To właśnie poparcie internautów zdecydowało o tym, że zamek w Niemodlinie znalazł się na liście TOP 10 atrakcji turystycznych na 2018 rok według Narodowego Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej. Obok zamku na liście znajduje się: Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, Kopalnia ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach, inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, park Energylandia w Zatorze, Kasztel nad Bugiem – Korona Podlasia oraz miasta: Janów Lubelski, Gdańsk i Wrocław.

– Zamek w Niemodlinie można zwiedzać od niespełna trzech lat, od kiedy przeszedł w ręce nowych właścicieli [obecnie zarządza nim Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313]. Zamek ma liczne grono obserwatorów i miłośników w całej Polsce, którzy dzielnie kibicują każdej nowej inicjatywie. Najbliższa już 3 marca, to nocne zwiedzanie zamkowych podziemi, zbrojowni, sali tortur oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Wiwern – zapowiada Anna Rozwadowska.

Zwiedzanie odbędzie się w godz. 18-21.30, wejścia na zamek co pół godziny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Falkenberg/Oberschlesien.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1