Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śmigłowiec lądował na ulicy Oleskiej w Opolu na wysokości byłego zakładu Komfort. Jak informowali przedstawiciele LPR, komputer pokładowy poinformował pilota, że maszyna nie będzie w stanie wystartować. Ostatecznie osobę poszkodowaną wraz z lekarzem do szpitala przetransportowali strażacy.

Helikopter LPR stał, Opole się korkowało

Na miejsce wezwano serwisanta z Wrocławia, który pojawił się w Opolu w godzinach popołudniowych. Do czasu ustalenia szczegółowej natury problemu oraz jego usunięcia odcinek Oleskiej pomiędzy pl. Kopernika a ul. Zajączka i Czaplaka był wyłączony z ruchu.

Policjanci organizowali objazdy i na bieżąco kierowali ruchem. Mimo to centrum było bardziej zakorkowane, niż zwykle.

Służby dążyły do usunięcia maszyny z jezdni z pomocą holownika na pobliski parking. Szacowano, że usunięcie usterki może potrwać nawet do piątku. Okazało się jednak, że helikopter udało się uruchomić około godz. 15.45 i wtedy śmigłowiec odleciał w kierunku bazy w Polskiej Nowej Wsi.

Linia 11 na zmienionej trasie

Z powodu zamknięcia fragmentu ul. Oleskiej konieczna była zmiana kursu linii 11. Pojazdy poruszające się w kierunku Grudzic na skrzyżowaniu z Batalionów Chłopskich nie jechały prosto, tylko skręcały w prawo do ronda, po czym kierowały się w lewo na ul. Książąt Opolskich. Dalej jechały ul. Sądową, Sienkiewicza i przez pl. Kopernika do nominalnego liniowego przystanku przy ul. Kamiennej.

Autobusy linii 11 jadące w stronę ul. Żytniej nie skręcały natomiast z pl. Kopernika w ul. Oleską, tylko kierowały się ul. Sienkiewicza, Sądową i Książąt Opolskich do ronda na pl. Konstytucji 3 Maja. Stamtąd jechały ul. Nysy Łużyckiej i Batalionów Chłopskich w kierunku skrzyżowania z ul. Oleską, gdzie skręcały w lewo w stronę stadionu piłkarskiego i kontynuowały przejazd swoją właściwą trasą.

Obecnie MZK kieruje autobusy linii 11 na ich zwykłą trasę. Mimo to można się spodziewać pewnych przesunięć w porównaniu do rozkładu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.