Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został poważnie raniony przez nożownika podczas 27. Finału WOŚP. Opolscy politycy szybko zareagowali. - Ten bestialski atak zasługuje na wyrazy największego potępienia - komentuje prezydent Opola.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdy podczas finału w Gdańsku Paweł Adamowicz dziękował mieszkańcom za wsparcie Orkiestry, na scenę wdarł się znany już policji mężczyzna, który ugodził prezydenta nożem. Rany okazały się bardzo groźne. Prezydent Gdańska był reanimowany, a później przewieziony do szpitala i poddany skomplikowanej operacji.

Niemal natychmiast do tej tragedii odnieśli się opolscy politycy.

– Wyrazy największego wsparcia i troski oraz życzenia zdrowia adresuję do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! Trzymaj się prezydencie – napisał na Facebooku Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. – Ten bestialski atak zasługuje na wyrazy największego potępienia! Jurek Owsiak ma rację – jest jedna Polska! – dodaje prezydent Opola.

Na tragedię zareagował też Rafał Bartek, lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie i przewodniczący sejmiku województwa.

– To bardzo smutna wiadomość dotycząca Finału WOŚP :( ale właściwie tak naprawdę dotycząca czegoś więcej..... – napisał na FB.

Jednym z polityków, którzy odnieśli się to tragedii, był także Paweł Kampa, sekretarz wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Dmokratycznej.

„Źli ludzie sieją nienawiść, głupi ludzie powielają hejt, a efekty potem przerażają wszystkich. Dziś jesteśmy z Prezydentem Gdańska, od jutra zastanawiamy się, jak się nie dać manipulować złym ludziom” – napisał.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nasz prezydent powinien spojrzeć na historię swojego fejsa i zastanowić się, czy też był wolny od mowy nienawiści, od szczucia innych na innych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1