Atak szaleńca nie zniszczy 27 lat pełnych sukcesu charytatywnych akcji, w które angażowała się cała Polska - napisał prezydent Opola. - Jeśli chcecie wesprzeć prezydenta Adamowicza, zachęcam do oddawania krwi - zaapelował. Poprosił też o udział w licytacjach WOŚP.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezydent Opola kolejny raz zabrał głos w sprawie ataku na Pawła Adamowicza w Gdańsku. Tym razem odniósł się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą od lat wspiera. – Jestem przekonany, że język nienawiści i pogardy, który stoi po drugiej stronie i który zaowocował bestialskim atakiem na prezydenta Adamowicza, jest tylko epizodem zła, małą kroplą w oceanie dobroci, którą niesie Jurek Owsiak i jego WIELKA ORKIESTRA! Nie ulegajmy złu, nie dajmy sobie wmówić, że winien naszych porażek jest inny człowiek, o innym kolorze skóry, odmiennych poglądach politycznych, albo mówiący innym językiem – napisał.

Zaapelował też o udział w licytacjach WOŚP oraz oddawanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. – Pokażmy, ze jesteśmy po stronie dobra – podsumował.

Paweł Adamowicz został raniony nożem podczas finału WOŚP w Gdańsku. Atakującym był 27-latek, który został ujęty i przekazany policji. Po pięciogodzinnej operacji w nocy z niedzieli na poniedziałek jego stan wciąż jest poważny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Z tym byciem po stronie dobra to różnie u Pana bywa....
  Ale zawsze można przejść na jasną stronę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0