Długodystansowy wyścig będzie główną atrakcją Dni Otwartych w Jacht Klubie Opolskim. Ale swoją szansę otrzymają także te osoby, które nigdy żaglówką nie płynęły. Organizatorzy zapewniają, że stworzą takie możliwości. Impreza już w sobotę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O godzinie 14 rozpocznie się wyścig o „Zieloną Wstęgę Jeziora Turawskiego”. – To będzie wyścig długodystansowy bez podziału na klasy. Po prostu wygra najszybsza łódź – zapowiada Mariusz Łapot, prezes Jacht Klubu Opolskiego. To rzeczywiście atrakcje ta praktykujących żeglarzy.

– Jednak nasza impreza jest skierowana do wszystkich osób, które mają ochotę spędzić sobotę nad jeziorem. Po wyścigu będziemy prezentować łodzie, także katamarany, będzie zabawa na plaży i możliwość wypożyczenia żaglówki czy roweru wodnego. Będziemy na miejscu gotowi do opowiadania o żeglarstwie i odpowiadania na każde z tym związane pytanie – zapewnia Marak Łapot. – Także osoby, które jeszcze nigdy nie miały okazji wypłynąć na wodę żaglówką, będą mogły przekonać się, jaka to frajda. Oczywiście pod okiem doświadczonych osób – dodaje prezes Jacht Klubu.

Imprezę o godzinie 19 zakończy koncert szant, choć jak dodaje prezes, pojawi się też blues. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem