W plebiscycie Supermiasta poszukujemy największych sukcesów Opola i jego mieszkańców. Rzeczy, miejsc i inicjatyw, z których możemy być dumni i które są dobrym przykładem ostatnich 30 lat samorządu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nasz Czytelnik napisał:

„Proszę rozważyć nominację w Państwa plebiscycie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej. To pierwsza instytucja w Opolu, która stała się w takim stopniu „nasza”. Jesteśmy dumni, bo budynek jest piękny, chętnie go pokazujemy znajomym i oprowadzamy jak po swoich włościach. Widziałem to nie raz. Jesteśmy też dumni, bo biblioteka zdobyła wiele nagród i uczyniła centrum miasta piękniejszym. Ale nominacja - tak sądzę - należy się nie budynkowi, tylko Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czyli pakietowi: mury + ludzie. To dzięki niemu mamy w centrum miasta taką kawiarnię/wypożyczalnię/centrum kultury/galerię/miejsce spotkań/miejscówkę do robienia zdjęć i umawiania się na randki/ hot spot dla seniorów i dla młodzieży. Trudno sobie wyobrazić, żeby można było lepiej wydać pieniądze (ile by ich zresztą nie było)”.

A jaki jest Wasz typ na największy sukces Opola w ostatnim 30-leciu?

Supermiasta. Co nam się udało?

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Gdy spojrzymy na szare zdjęcia naszych miast z 1990 r., zobaczymy, jak gigantyczną drogę w tym czasie pokonaliśmy. Utworzenie samorządów wzmocnionych następnie reformą z 1999 r. to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski.

Z okazji tej niezwykle ważnej rocznicy zapraszamy Was do udziału w plebiscycie Supermiasta. Razem z Wami chcemy się zastanowić, co nam się najbardziej w ciągu tych 30 lat udało. Co jest największym sukcesem, z czego jesteśmy najbardziej dumni? Naszą akcję podzieliśmy na kilka etapów.

Do 22 marca czekamy na Wasze propozycje: jakie wydarzenie, inwestycja, zjawisko było największym sukcesem miasta w ciągu ostatnich 30 lat? Piszcie na adres: supermiasta@opole.agora.pl. Prosimy, by objętość tekstów nie przekraczała 1,5 tys. znaków.

Spośród wszystkich zgłoszonych przez Was propozycji redakcyjne jury wybierze 12. Listę ogłosimy 27 marca. Tego samego dnia rozpocznie się internetowe głosowanie, w którym wybierzecie największy sukces 30-lecia w Opolu.

Potrwa ono do 10 kwietnia, wyniki ogłosimy 17 kwietnia. 22 kwietnia odbędzie się uroczysta gala Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie. Trzy z nich otrzymają Grand Prix przyznane przez jury ekspertów z redakcji lokalnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem