Utworzenie uniwersytetu i politechniki wygrałoby plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 30-lecia Opola, gdyby głosowanie zakończyło się dzisiaj. Ale głosować w naszym plebiscycie można do czwartku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w plebiscycie Supermiasta. Razem z Wami zastanawiamy się, co nam się najbardziej w ciągu tych 30 lat udało. Co jest największym sukcesem, z czego jesteśmy najbardziej dumni?

Do 22 marca czekaliśmy na Wasze propozycje: jakie wydarzenie, inwestycja, zjawisko było największym sukcesem miasta w ciągu ostatnich 30 lat? Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji redakcyjne jury wybrało 12.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Głosowanie trwa od kilku tygodni, a na kilka dni przed zakończeniem prowadzi utworzenie opolskich uczelni, które jeszcze w ubiegłym tygodniu zajmowały trzecie miejsce. Ale przewaga nad drugą w rankingu Miejską Biblioteką Publiczną jest niewielka.

Trzecie miejsce zajmuje natomiast obrona województwa, która tydzień temu była na pierwszym miejscu. W pierwszej trójce jednak walka jest bardzo zacięta i zapewne będzie trwała do zakończenia głosowania.

Czwarte miejsce już z większą stratą zajmuje rewitalizacja wyspy Bolko, a piąte odbudowa Opola po powodzi.

Kolejne miejsca zajmują: powiększenie Opola, otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki i rewitalizacja Amfiteatru Tysiąclecia, ex aequo: rewitalizacja centrum i ożywienie rynku oraz Festiwal Opolskie Lamy. Następne w kolejności są: rozwój strefy ekonomicznej, sukcesy teatralne: „Iwona, księżniczka Burgunda” i „Matka Joanna od Aniołów”, utworzenie rad dzielnic i rozwój budżetu obywatelskiego.

Głosowanie potrwa do 30 kwietnia, wyniki ogłosimy 8 maja. 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie. Trzy z nich otrzymają Grand Prix przyznane przez jury – ekspertów z redakcji lokalnych.

Zapraszamy do głosowania.

REGULAMIN PLEBISCYTU

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Powiekszenie Opola to katastrofa demokracji, a nie sukces!!! Ograniczenie praw mieszkancow, falszowanie wynikow, istnie pisiorskie traktowanie mieszkancow, obchodzenie i uszczuplanie praw rodowitej mniejszosci niemieckej.
już oceniałe(a)ś
3
0
Jakie miasto takie powody do dumy.
już oceniałe(a)ś
2
0
co by nie powiedzieć to, gdyby uniwersytet miał funcjonować w powiatowym miasteczku...to??
już oceniałe(a)ś
1
0
Dumnym można było być z WSP, najlepszej tego typu placówce w Polsce.
Trudno jest być dumnym z Uniwersytetu z 48 pozycji w rankingach.
"Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,.."
już oceniałe(a)ś
1
1