Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja rozpocznie się w sobotę o godz. 17 pod ratuszem. – Zaprosimy najmłodszych mieszkańców Opola do rysowania życzeń wolności dla białoruskich dzieci. Dla opolan przygotowano również ramkę, w której można się będzie sfotografować, a zdjęcie umieścić na profilu społecznościowym – informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prezydenta Opola. Przygotowana będzie też plansza, na której opolanie będą mogli wpisywać swoje poparcie dla Białorusinów. 

O godz. 20.15 rozpocznie się finał akcji. Opolanie będą mogli posłuchać Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi. Następnie zostanie wyświetlona animacja z hasłami poparcia. Efekty tych działań zostaną przeniesione w formie filmów i animacji do mediów społecznościowych.

– Trąby, które zdobią ulicę Krakowską, zostaną w ten weekend podświetlone w kolorach biało-czerwono-białych, które symbolizują walkę o wolność Białorusinów – dodaje rzeczniczka prezydenta.

Akcja organizowana jest przez Fundację im. Romana Kirsteina we współpracy z urzędem miasta, urzędem marszałkowskim, stowarzyszeniem Opolskie Lamy, Nokia Studio, Igimedia oraz Fundacją Horyzont.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.