Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To ostatni moment, żeby wskazać najważniejsze priorytety w rozwoju Opola i Opolszczyzny. Z listy dwunastu wyzwań przygotowanej wspólnie z Czytelnikami wybierzemy siedem najważniejszych. Ale lider tego głosowania może być tylko jeden. W mieście niemal przez cały czas głosowania była nim nowa przeprawa przez Odrę, na ostatniej prostej ma jednak szanse prześcignąć ją zielona infrastruktura dla miasta, a więc sadzenie drzew, łąk, ogrodów deszczowych i oddychających ścian. Spośród kilku ekologicznych postulatów ten cieszy się największa popularnością. Wśród postulatów infrastrukturalnych bezkonkurencyjna jest przeprawa przez Odrę.

Jeśli idzie o postulaty dla rozwoju regionu, stabilnym liderem jest siec szkół dwujęzycznych, tak, żeby były w każdym powiecie. To wyzwanie goni propozycja nowego zjazdu z autostrady A4 ulokowanego bliżej Opola.

>> Głosować można tutaj:

1. Wyzwania dla miasta:

2. Wyzwania dla regionu:

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.