Supermiasta i Superregiony. Walka w głosowaniu jest zacięta i wszystko jeszcze może się zmienić. Przedstawiamy pierwsze trójki w plebiscycie na najpiękniejsze zielone miejsca w Opolu i na Opolszczyźnie. Na głosy czekamy do 29 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już kolejny plebiscyt Supermiasta i Superregiony. Do tej pory udało nam się już wspólnie z czytelnikami wybrać największe osiągnięcia w 30-letniej historii samorządu Opola oraz najważniejsze wyzwania dla miasta i regionu na najbliższe 20 lat.

Tym razem wybieramy najciekawsze, najładniejsze i najważniejsze dla Was zielone miejsca w województwie i Opolu.

Przez dwa tygodnie zbieraliśmy Wasze propozycje takich właśnie miejsc. To właśnie na ich podstawie powstały dwie listy – dla Opola i województwa – na które już od ponad tygodnia można głosować w naszym plebiscycie internetowym. Głosowanie potrwa do 29 maja. 3 czerwca ogłosimy wyniki plebiscytu.

Zielone Opole

Trzeba przyznać, że w plebiscycie dotyczącym Opola jest zdecydowany faworyt i póki co niespodzianki nie ma. Po tygodniu głosowania prowadzi Wyspa Bolko.

Tutaj znajdziesz opis wszystkich propozycji z Opola.

Ale różnica w ilości oddanych głosów nie jest duża i praktycznie wszystkie propozycje mają jeszcze realne szanse na sukces. Oto pierwsza trójka na tym etapie plebiscytu:

  • Wyspa Bolko
  • Park na osiedlu AK
  • Kamionka Piast

Zielona Opolszczyzna

W plebiscycie na ulubione zielone miejsce Opolszczyzny możemy mówić o umiarkowanej niespodziance. Tutaj spodziewaliśmy się zdecydowanie bardziej zaciętej rywalizacji, przewidywanie czy więcej głosów otrzyma park przy zamku w Mosznej, Stobrawski Park Krajobrazowy, albo np. Góry Opawskie jest bardzo trudne.

Tutaj znajdziesz opis wszystkich propozycji z Opolszczyzny.

Po tygodniu głosowania, żadna z tych propozycji nie znajduje się jednak w pierwszej trójce. Prowadzi natomiast Opolska Amazonka, czyli rzeka Mała Panew, na której organizowane są spływy kajakowe, w otoczeniu niezwykłej przyrody. Jednak także i w tym plebiscycie wszystkie rozstrzygnięcia są jeszcze możliwe. Oto pierwsza trójka, po tygodniu głosowania.

  • Opolska Amazonka
  • Góra św. Anny
  • Arboretum w Prószkowie

Głosowanie w naszym plebiscycie trwa do 29 maja.

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
własnie wróciłem z wyspy Bolko...jeziorko po którym przed wielu laty pływały łabędzie i kaczki i było ozdobą tego parku zarosło w większości szuwarami i cuchnie mułem i zgniłą wodą . brud, smród i zaniedbanie...wstyd ! ..ci co mówią o urokach wyspy niech się ockną ..
już oceniałe(a)ś
0
0