Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski otrzymał dzisiaj absolutorium i wotum zaufania od rady miasta. - Trzeba mieć dużo złej woli, by nasze działania oceniać negatywnie - mówił Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

Głosowanie zostało poprzedzone dyskusją nt. Raportu o stanie Miasta Opola za 2021 rok. "Podsumowanie trudnego, minionego roku wypada dla Opola bardzo dobrze. Szczególnie w zakresie inwestycji. Osiągnęliśmy historyczny rekord, wzbogacając Opole o majątek wartości 328 mln zł, w postaci inwestycji. Zakończyliśmy m.in. budowę Toyota Park, w Zoo Opole pojawiły się lwy i tygrysy, a kamionka Piast stała się fantastycznym parkiem. Końca budowy doczekały się też dwa centra przesiadkowe oraz zakończyło się uzbrajanie terenów inwestycyjnych na Metalchemie. Ruszyła też długo oczekiwana budowa polderu Żelazna" - przypominał wcześniej prezydent Arkadiusz Wiśniewski (sam był nieobecny podczas dzisiejszej sesji rady miasta).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
To ja byłam jedną z dwóch opolanek , które zdecydowały się wziąć udział w debacie. Zapora w postaci zebrania niezbędnych 50 podpisów dla każdej z nas , abyśmy mogły uczestniczyć w debacie jest żenująca. Prawo zabrania głosu zabrało nam 3 dni , aby zebrać wymagane podpisy. Podczas składania wniosku urzędniczki były zaskoczone, że w ogóle nam się chciało..... i że jesteśmy jedyne z naszym wnioskiem udziału w debacie w Wielkim Opolu, które liczy 127 tys. mieszkańców. Po naszych wystąpieniach w debacie zaczął wyjątkowo głośno pokrzykiwać na nas pan Sowada, kłamała pani Stelnicka, pan Wujec wygadywał niestworzone rzeczy, a wcześniej niektórzy radni wygłaszali okolicznościowe laurki skierowane do prezydenta. Tak właśnie wygląda dialog obywatelski......Ta debata to był cyrk , a wystąpienie krzyczącego pana Sowady - wręcz żenujące.
już oceniałe(a)ś
3
0
Chociażby za rozwiązania ruchu i inwestycje w Narodowe Centra Przesiadkowe oraz centralny stadion nie należało się absolutorium.
Co do pana Sowady to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
już oceniałe(a)ś
2
0