Rusza najtrudniejszy od wielu lat sezon grzewczy. "Mając na uwadze aktualną sytuację na rynku surowców energetycznych i deficyt węgla, konieczne jest, niestety, oszczędnościowe podejście do korzystania z ciepła systemowego" - informuje lokatorów zarząd spółdzielni mieszkaniowej.

Próbny rozruch centralnego ogrzewania odbył się już w blokach na osiedlu AK (19.09), będących pod zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej. Od jutra (22.09) cieplej powinno być również w mieszkaniach nadzorowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Przyszłość".

Rusza sezon grzewczy. Wyższe opłaty zbilansują wyższe wydatki?

- Uruchamiamy, napełniamy instalacje i jesteśmy w trakcie rozpoczęcia sezonu grzewczego. Najprawdopodobniej w czwartek kaloryfery będą już ciepłe - mówi Małgorzata Hejduk, zastępca prezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość", dodając: - Szukamy oszczędności w tym zakresie na bieżąco. Analizujemy nasze węzły cieplne, sprawdzamy, co jeszcze można zmienić, gdzie obniżyć krzywe grzewcze, a gdzie podnieść. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wiele lat mieszkałem w budynku, gdzie każde mieszkanie miało indywidualne ogrzewanie gazowe, a o ogrzewaniu piwnic i klatek schodowych nikt nawet nie myślał.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Z tym oszczędzaniem to tak nie do końca. Jest coś takiego jak moc zamówiona, czyli inaczej "Take or Pay".
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Aktualnie pełną parą rusza okres grzewczy. Dostaliśmy już zielone światło że można palić wszystkim. Jak dla mnie jest to naprawdę straszne, w obawie o zdrowie nasze i naszych dzieci. Jak wiadomo Smok powoduje szereg chorób układu oddechowego i nie tylko. A ja w swoim domu będę paliła pelet em w certyfikowanym kotle polskiego producenta EEI pellets.
  Uważam, że aktualne ceny prądu i gazu są zatrważające i będzie tylko gorzej. Dlatego myślę że najbezpieczniej wybrać pelet w tej sytuacji i cieszyć się ?ustawowo?;) ciepło temperaturą w domu
  @justyna19887
  Pellet też generuje smog.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Son_of_a_Preacher
  To przecież tylko kryptoreklama
  już oceniałe(a)ś
  5
  0