Obwodnica Zawady. Sprawa wyboru wariantu planowanej obwodnicy budzi ogromne emocje i duże zainteresowanie. Mieszkańcy terenów wskazanych pod możliwą inwestycję mają zastrzeżenia do procedury konsultacji społecznych. GDDKiA odpiera wszystkie zarzuty.

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest na etapie studium korytarzowego – wstępnego etapu obwodnicy Zawady, podczas którego drogowcy analizują możliwości realizacji inwestycji. W grze jest osiem wariantów obwodnicy Zawady, które zbiegają się na skrzyżowaniu ul. Oleskiej z obwodnicą Opola. Dziewiąty (czeka na akceptację w Warszawie) zakłada włączenie drogi do obwodnicy na wysokości centrum handlowego Turawa Park. Jeszcze latem GDDKiA zaprezentowała wyniki pierwszych konsultacji społecznych, z których wynika, że najwięcej osób opowiada się za wariantem ósmym (najbardziej wysunięty na zachód od Zawady, przebiegający przez Luboszyce).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mieszkańcy nie mają racji, wszystko jest OK a GDDKiA działa naprawdę profesjonalnie. W Opolu ani razu nie było takich konsultacji przed wszczęciem procedury środowiskowej, gdzie się rozmawia na etapie wstępnego planowania przebiegu. W Opolu klasycznie to robiło się tak (np Opole Wschodnie) że najpierw w tajemnicy robiło się raport, planowało warianty przebiegu, zbierało uzgodnienia a potem na stronie BIP urzędu upubliczniało się i wtedy ma się 30 dni na uwagi i wnioski z tym, że urząd i tak może je odrzucić bo przecież już od dawna wiedzą, co chcą budować.

  Dlatego ludzie nie narzekajcie, jak GDDKiA zrobiła to po europejsku. Przecież jeszcze w grze jest ten wariant Wojewody i pewnie on też będzie konsultowany.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0