Pierwsza transza rządowych pieniędzy przeznaczonych na wypłatę dodatków węglowych wpłynęła dzisiaj na konto opolskiego ratusza. Rozliczona zostanie jednak niewielka ilość wniosków, które udało się pozytywnie rozpatrzyć na początku września. Kiedy będą kolejne pieniądze, nie wiadomo.

Do tej pory mieszkańcy Opola złożyli 3511 wniosków o wypłatę dodatków węglowych, pozytywnie rozpatrzono 345. Jednak nawet z tej puli nie wszystkie wnioski zostaną rozliczone.

Pieniądze na dodatek węglowy tylko na zaakceptowane wnioski

– Na początku września złożyliśmy do wojewody zapotrzebowanie na 2 mln zł w związku z wypłatami dodatku węglowego. Otrzymaliśmy jednak informację zwrotną, że takie zapotrzebowanie można składać tylko na wnioski już rozpatrzone pozytywnie. Do 12 września takich wniosków mieliśmy tylko 120, mogliśmy więc złożyć zapotrzebowanie na 382,5 tys. zł. I taką kwotę otrzymamy – wyjaśnia Anna Radlak, dyrektorka Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu, które wypłatą dodatku węglowego się zajmuje.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem