Przy ulicy Targowej trwa budowa mieszkań wraz z parkingiem podziemnym. Inwestycja ma zostać ukończona w 2024 roku. Przez lata w tym miejscu działały stragany lokalnych kupców.

Do końca 2019 roku przy ul. Targowej działało targowisko „Centrum". Likwidacja straganów była efektem działań ratusza, który porozumiał się z firmą Sindbad Dom. Opole przekazało teren, na którym znajdowało się targowisko, w zamian za duży teren zielony w Grudzicach oraz działkę przy ul. Pileckiego, w sąsiedztwie budowanego Centrum Usług Publicznych.

Ulica Targowa. Mieszkania z parkingiem podziemnym

Latem tego roku firma Sindbad Dom rozpoczęła budowę przy ul. Targowej czterokondygnacyjnego budynku z mieszkaniami oraz parkingiem podziemnym. Jak informuje inwestor, na miejscu powstaje 142 lokali mieszkalnych o powierzchni od 48 do 83 m kw. W ramach inwestycji udostępnionych zostanie też ponad 120 miejsc postojowych, z czego ponad 80 w hali garażowej. Budynek będzie się składał z dwóch części, zasilanych ogrzewaniem miejskim. W swojej ofercie sprzedażowej Sindbad Dom informuje: „Mieszkania inwestycyjne (również wykończone pod klucz) to odpowiedź na potrzeby szerokiej grupy nabywców, natomiast apartamenty mogą zostać wykorzystane do celów biznesowych. Przede wszystkim jednak to miejsce wygodnego życia, enklawa spokoju sercu tętniącego życiem Opola. Podkreślenia wymaga komfort poruszania się po mieście, bliskość wszelkich instytucji i zaplecza handlowego, edukacyjnego i rekreacyjnego, przy jednoczesnym luksusie posiadania własnego miejsca parkingowego w środku miasta" - czytamy w opisie oferty.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  i to pewnie ceny za m kw w stanie deweloperskim, czyli do każdego metra trzeba doliczyć z tyś z, wychodzi 11 badoli za metr , ceny wyższe niż we Wrocławiu, ja tam wolę mieszkać Wrocławiu
  @arkadia
  To nie jest średnia cen, tylko cena w tej konkretnej inwestycji. We Wrocławiu jak się postarasz to znajdziesz mieszkania za 18 tys. za m2. Opole w średnich cenach jest dużo tańsze niż Wrocław.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1