Jeśli opozycja chce odsunąć PiS od władzy, to powinna myśleć o tym, jak się konsolidować, a nie jak się dzielić - mówi Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie.

Jarosław Gowin był we wtorek jednym z gości konferencji zorganizowanej przez dwóch byłych prezydentów - Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Poza byłymi prezydentami w spotkaniu brało udział pięciu liderów: Donald Tusk (PO), Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Szymon Hołownia (Polska 2050) oraz Jarosław Gowin (Porozumienie). 

Pretekstem do spotkania była 25. rocznica rozpoczęcia rozmów akcesyjnych pomiędzy NATO a Polską. Jej temat nawiązywał do osiągnięć III RP, które nie byłyby możliwe bez współdziałania wszystkich ówczesnych sił demokratycznych.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Próbuje pojąć i nie mogę. Po co go w ogóle na jakiekolwiek rozmowy zapraszać? Przecież jego poparcie jest na poziomie błędu statystycznego. A wzięcie go na listę może mieć wręcz efekt ujemny, bo podkopuje wiarygodność opozycji jako poważnej siły. To czemu to ma służyć? On już miał swoją szansę, pokazał się jako "niecieszący się" współsprawca niszczenia ustroju. Jest przy tym totalnie niereformowalną konserwą. Po co on komu?
  @Cpt.Aardvark
  To da się wyjaśnić tylko w kategoriach prowokacji. Ci, którzy nie chcą zjednoczenia opozycji może dążą do tego, by ten moment budowania synergii zarzygać Gowinem. Tutaj naprawdę już wszystko opada, nie tylko ręce. To argument wykończeniowka. Tak, pomogę ci przy przeprowadzce, ale oddaj nerkę. Totalna bariera, natychmiastowy odwrót i odruch wymiotny, liczenie na słuszny wkurw i rzucanie "papierami". Jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś kto zrozpaczony drze się "pie... nie głosuje wcale!!". Natomiast wyborcy Gowina sobie nie wyobrażam. Nie wiem kto mógłby na niego głosować.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @Cpt.Aardvark
  nie konserwa, ale bandyta przebrany w ciuszki "krakowskiego intelektualisty "...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Gowin to obrzydliwe indywidum które przez lata ramię w ramię z PIS niszczył Polskę i niech spada na szczaw!
  już oceniałe(a)ś
  78
  0
  Ma tupet, trzeba przyznać. Przez ponad sześć bitych lat demolował polski ustrój, powoływał dublerów do TK, głosował za zniszczeniem KRS, sądów powszechnych i SN.
  Proponował niekonstytucyjne przełożenie wyborów, głosował za dziesiątkami niekonstytucyjnych ustaw. Głosował, ale się nie cieszył.
  Tacy szkodnicy jak Gowin powinni być poddani całkowitemu ostracyzmowi.
  Napisałbym ostrzej, ale się powstrzymam.
  A Kosiniak-Kamysz, czy ktokolwiek przygarnie tego dwulicowca i oportunistę, niech wyp.....la razem z Gowinem.
  @anekelea
  Wcześniej też demolował blokując co lepsze projekty.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  On w opozycji? facet który niszczył sądownictwo ale sie nie cieszył? Ten homofobiczny katolib? Nie dziekuje!
  już oceniałe(a)ś
  63
  0
  Temu panu już podziękujemy.
  @perseveratio
  On qurffa reprezentuje ten typ gnidy, wszy i pasożyta, który przyklei się do wszystkiego, byleby dystansu do koryta nie stracić. Minister sprawiedliwości w rządzie centrum (do dupy), minister nauki w rządzie kato-nacjonalisto-złodziei (do dupy podwójnej), teraz z troską o przedsiębiorcach... z erekcją na myśl o posadzie w rządzie centrolewicowym.
  qurffa człowiek renesansu
  bolszewicki wujek dobra rada. co to głosował za, ale się nie cieszył,
  ssał, ale z grymasem niesmaku.
  Dla Polski oczywiście.
  .
  stoi ktoś gdzieś przypadkiem bliżej tego indywiduum, żeby krzyknąć mu w kufę "idi nach.."?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  "Nie wyobrażam sobie siebie, moich koleżanek i kolegów na listach Platformy Obywatelskiej." Z wzajemnością, panie Gówin.
  już oceniałe(a)ś
  60
  0
  Panie Gowim, pana nie powinno być na Żadnej(!) liście wyborczej. Ta partia ktora pana przyjmie na liste NIE wejdzie do sejmu. Pana ułamkowa partyjka samodzielnie nie przekroczy progu wyborczego!!
  już oceniałe(a)ś
  50
  0
  Tego Pana wysyłamy tam gdzie Ukraińcy rosyjski okręt wojenny.
  @Xerxes
  A zakład, że xujek i tak się gdzieś przyklei? :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0