Jak tłumaczył ratusz, ceny podniesiono głównie z powodu inflacji. Choć w czwartek rada miasta była w tej kwestii podzielona.

Ceny biletów MZK wzrosły o 22–25 proc. – Jedną z przyczyn jest ogromny wzrost kosztów paliwa – wyjaśniał jeszcze przed głosowaniem Tomasz Zawadzki, naczelnik ratuszowego wydziału transportu i zarządzania ruchem.

Z danych MZK wynika, że hurtowe ceny oleju napędowego kupowanego przez spółkę w PKN Orlen w ciągu roku wzrosły o 53 proc. – z 4891 do 7487 zł za m sześc.

Po podwyżkach najpopularniejszy bilet jednorazowy miejski normalny podrożeje z 3,4 do 4,2 zł. Natomiast bilet 30-dniowy normalny imienny na jedną lub dwie linie będzie kosztował 96 zł; do tej pory jego cena wynosiła 78 zł. 30-dniowy bilet normalny imienny na wszystkie linie podrożeje z 98 do 121 zł. Natomiast cena jednorazowego biletu normalnego pozamiejskiego wzrośnie z 4,4 do 5,4 zł. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem