Już po raz 21. Gazeta Wyborcza w Opolu zaprasza na Poloneza Maturzystów, który odbędzie w samo południe w środę 25 stycznia 2023 roku na rynku w Opolu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisz się na wydarzenie

Poloneza Maturzystów w tym roku poprowadzi wyjątkowa para: Leszek Malec, aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Adriana Adamek, kapitan klubu siatkarskiego Uni Opole.

Nie mogłam być na swoim balu maturalnym, ponieważ w tym dniu grałam mecz - zdradza Adriana Adamek.
Nie mogłam być na swoim balu maturalnym, ponieważ w tym dniu grałam mecz - zdradza Adriana Adamek.  Arch. prywatne

- Jestem ogromnie zaszczycona, że poprowadzę korowód tegorocznych maturzystów i będę mogła uczestniczyć w tak spektakularnym wydarzeniu - mówi Adriana Adamek. - Tym bardziej, że zatańczę poloneza po raz pierwszy. Nie mogłam być na swoim balu maturalnym, ponieważ w tym dniu grałam mecz, więc ze studniówki musiałam zrezygnować. W dorosłe życie musiałam wkroczyć szybciej niż rówieśnicy. Od trzech lat gram w Uni Opole i jestem szczęśliwa, że żyję w tak pięknym mieście jak Opole - dodaje Adriana.

- Z radością wracam do prowadzenia Poloneza Maturzystów - przyznaje Leszek Malec.
- Z radością wracam do prowadzenia Poloneza Maturzystów - przyznaje Leszek Malec.  Arch. prywatne

- Z radością wracam z powrotem do prowadzenia Poloneza Maturzystów. Mam nadzieję, że dla maturzystów będzie to szczęśliwy dzień - komentuje natomiast Leszek Malec. - Życzę im zdanej matury i spełnienia marzeń w dalszej edukacji oraz spełnienia w życiu zawodowym i dorosłym - dodaje.

W Polonezie Maturzystów tradycyjnie wezmą udział: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz prof. dr hab. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Polonez na rynku to wydarzenie wyjątkowe, podobno przynosi szczęście na maturze. Jest też okazją do zdobycia niezwykłej pamiątki. Uczestnicy wezmą udział w wielkim wspólnym zdjęciu, które zostanie wykonane z ratuszowego okna. Fotografia zostanie opublikowana w opolskim wydaniu „Gazety Wyborczej" w dniu 27 stycznia. Na pamiątkę rozdamy certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Warto przyjść na rynek nieco wcześniej, ponieważ kwadrans przed rozpoczęciem wydarzenia odbędą się konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać bilety do kina Meduza, Teatru Lalki i Aktora, Teatru im. Jana Kochanowskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, podwójne zaproszenie na koncert Organka i koncert zespołu Bluszcz, które odbędą się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Ponadto rozdamy gadżety od GSW i UO. Do dyspozycji uczestników imprezy będą rekwizyty do zdjęć, które z pewnością zapewnią maturzystom dobrą zabawę i uatrakcyjnią sesje zdjęciowe.

Patronat nad imprezą objęli: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Partnerami Poloneza Maturzystów są: Miasto Opole oraz Uniwersytet Opolski. Patronem medialnym jest Radio Eska Opole.

PROGRAM 21. POLONEZA MATURZYSTÓW

  • Godz. 11.40 - zbiórka maturzystów – przed schodami do Ratusza
  • Godz. 11.40-11.55 - konkursy z nagrodami oraz próba układu choreograficznego
  • Godz. 12 – zatańczenie uroczystego poloneza
  • Godz. 12.30/45 - wspólne zdjęcie maturzystów.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem