Mieszkańcy osiedla AK i nie tylko są rozczarowani jakością rolkostrady, która została wybudowana na terenie parku. "Głosowałam za tym projektem i namówiłam wielu znajomych, a teraz żałuję" - pisze jedna z internautek. Ratusz przekonuje, że inwestycja powstała zgodnie ze sztuką budowlaną.

„Rolkostrada - ścieżki rowerowe i trasy rolkarskie" to projekt, który w 2021 roku wygrał okołomiejskie głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Opola. Na zdanie zagłosowało wówczas ponad 1,4 tys. mieszkańców, uznając, że należy na ten cel przeznaczyć milion złotych. Zgodnie z intencją autorów pomysłu inwestycja polegała na przeprowadzeniu remontu alejek parkowych na osiedlu AK i „utworzeniu tras przyjaznych do jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerkach". Łączna długość wskazanych do remontu alejek wyniosła około 2,5 km.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak zwykle interpretacja p. Leszczyńskiego typu, że białe jest czarne, czarne jest białe. Kolejna fucha, podobnie jak kolejne niby centrum przesiadkowe przy 1 Maja, odwalona "zgodnie z przepisami". Radośnie realizowane inwestycje niczym z okresu socjalizmu dla chwały i pamięci PAW.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  oj słabiutko to wygląda..... jeśli całość jest jak na 5 zdjęciu to w dwie zimy się rozleci.......
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Najpierw trzeba ustalić czy dla rolkostrady jest inna norma jakościowa niż dla zwykłej drogi i wtedy sprawdzić założenia projektowe. Na pewno powinno być mniej kamienia w wierzchniej warstwie niż w zwykłej drodze. Po tej drodze samochody będą jeździły sporadycznie i tylko osobowe, więc podbudowa może niższej wytrzymałości. Może Najwyższa Izba Kontroli na to spojrzy? Można o to zawnioskować.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Czyli wszystko jest w porządku. Jacyś tam rolkarze i cykliści mają zastrzeżenia ? Może jeździć nie potrafią ? Krytykowanie poczynań ratuszowych to jest granda. Przecież nie może być tak żeby Ratuszowe zrobiło coś źle. Są nieomylni.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Nawierzchnia drogi dla rowerów powinna być gładka, minimalizująca opory toczenia i drgania oraz posiadająca właściwości antypoślizgowe. Dodatkowo, powinna ona być budowana na podbudowie, która zapobiega zapadaniu się na skutek wjeżdżających na nią pojazdów (pojazdów uprzywilejowanych, pługów itp.).Nierówna nawierzchnia powoduje drgania oddziałujące na ciało rowerzysty. Długotrwałe narażenie na takie wibracje kończyn górnych może wywołać trwałę uszkodzenie fizyczne, jak tzw. białe palce lub uszkodzenie stawów i mięśni nadgarstków i łokci. W celu określenia efektu wywieranego przez długotrwałe narażenie ludzkiego organizmu na drgania przeprowadzono badania za pomocą analizatora drgań oddziałujących na człowieka typ 4447. Zgodnie z przepisami, podstawowym kryterium porównań jest uśredniona wartość skuteczna przyspieszenia drgań oddziałujących na człowieka, w tym przypadku na kończyny górne, mierzona i sumowana w trzech osiach: x, y i z. Wielkość ta oznaczana jest jako VTV. Wyraża się ją w m/s2, a większa wartość oznacza większe natężenie drgań.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Ciekawe jaka jest cena dopuszczenia bubla do eksploatacji. Ale co się dziwić kompetencjom ekipy PAW, skoro nawet nie potrafią zadbać o chodniki wokół Rynku. Za to coraz więcej stodół, hangarów, podestów na deptakach. Pewnie wszystko zgodnie z uchwała krajobrazową.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Wiśnia jest wiśnia .. i swoje witaminy ma.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  ..Się zaczęło - czego należało się spodziewać ! ..a to grube, a to cienkie, a to szorstkie a to za gładkie, a to krzywe, a to proste ..! ..a to po prostu przestać słuchać ..nie podoba się,jednym, będzie podobało innym..
  @yosemite_sam
  Czyli najważniejsze, że podoba się wykonawcom i odbierającym. Faktycznie użytkownikom nie musi.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0