74,5 roku to średnia długość życia mieszkańca Opola, dla kobiet to 82 lata. Pandemia niestety wyraźnie skróciła średnią długość życia Polaków, jak jednak wynika z raportu przygotowanego dla Ministerstwa Zdrowia, w Opolu ta średnia należy do najdłuższych w Polsce. W czołówce jest także powiat opolski i krapkowicki.

Raport dla Ministerstwa Zdrowia przygotował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Instytut Badawczy. Wykonano w ten sposób analizę długości życia i umieralności mieszkańców Polski w 2020 i 2021 roku.

- W latach pandemii COVID-19 nastąpiło zasadnicze pogorszenie stanu zdrowia Polaków, szczególne osób starszych. W 2021 r. długość życia mężczyzn wynosiła 71,75 roku i była krótsza o 2, 3 lata niż w poprzedzającym pandemię 2019 r. Długość życia kobiet wynosiła 79,68 roku i była krótsza o 2,1 roku niż w 2019 r. - informują autorzy raportu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To dzięki opolskiemu powietrzu bogatemu w składniki mineralne.
  Dzisiaj było ponad 300% PM2.5.
  Tak nas Ślązaków urządzili polscy okupanci.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1