Za nami 2022 r. Był to dla nas czas zmian, wielu nowości, a także wyzwań związanych z dbaniem o komfort przejazdu na liniach MZK - pisze przewoźnik. W sieci już ponad 600 osób podpisało apel ws. przywrócenia nocnych linii autobusowych w Opolu.

Jak informuje MZK Opole, w 2022 r. z przejazdów komunikacją miejską w Opolu skorzystało 18,8 mln pasażerów.

- Niezmiernie nas to cieszy - jest to bowiem o ponad 5 mln osób więcej niż w 2021 r. Nasze linie były obsługiwane przez flotę 98 pojazdów, które jeździły na 23 liniach publicznych oraz 4 specjalnych - komentuje spółka MZK Opole.

Pierwsze autobusy elektryczne

W 2022 r. autobusy miejskie w Opolu przejechały 5,884 mln km.

- W porównaniu z 2021 r. to o ponad 100 tys. km więcej. Do zrealizowania przewozów zużyliśmy 2,35 mln litrów paliwa. A średnia cena paliwa wyniosła 6,28 zł. Według naszych obliczeń w zeszłym roku sprzedaliśmy łącznie ponad 4,838 mln sztuk biletów. To wzrost w stosunku do 2021 r., kiedy to sprzedaliśmy łącznie 3,788 mln sztuk biletów. Nasi pasażerowie najczęściej sięgali po bilety jednorazowe miejskie - 4,629 mln razy. Bilety miejskie okresowe były kupowane 85 505 razy. Sprzedaliśmy też 119 tys. biletów jednorazowych pozamiejskich oraz 4128 biletów pozamiejskich okresowych - pisze spółka MZK Opole.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ty wiesz co mu robimy tymi autobusami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Mówimy, to jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo! A że jeżdżą teraz rzadziej, a nocy w ogóle... no cóż, za drogo było. W końcu nowy tabor, dni otwarte zajezdni, centra przesiadkowe, puste parkingi wielopoziomowe i przystanki widmo kosztują.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0