Lokomotywa stoi przy opolskim dworcu od lat 90. Teraz zostanie wyeksponowana, stając się jedną z atrakcji turystycznych przebudowanego placu dworcowego w Opolu.

Trwa przebudowa placu dworcowego w Opolu. Jak zapewnia ratusz, plac dworcowy ma być zielonym miejscem, przecinanym alejkami z ławkami, na których podróżni i mieszkańcy będą mogli odpoczywać. Ma być też miejscem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, jak wystawy czy nieduże koncerty. Jedną z nowych atrakcji będzie też lokomotywa, która stanie na placu w pobliżu centrum przesiadkowego Opole Główne.

Lokomotywa na placu dworcowym

Prace na placu dworcowym wiązały się też ze zmianą lokalizacji parowozu TKt48-127 (do dziś stojącego po prawej stronie wejścia, przy budynku poczty). Wykonawca był zobowiązany do transportu parowozu na platformie ciężarówki, a następnie poprzez ciężki dźwig usadowienia go na przygotowanym wcześniej fragmencie torowiska. Nową lokalizację lokomotywy wyznaczono przy ciągu pieszym prowadzącym od Dworca Głównego do budynku Centrum Przesiadkowego. Parowóz posadowiony został na torowisku o wzmocnionej podbudowie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Lokomotywa jest piękna, tylko poza przeniesieniem wymagałaby jednak odrobinę troski.
  Pewnie nikt nie pomyślał o tym, a szkoda...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0