Dzień po tym, jak prezydent Opola ogłosił, że będzie walczyć o trzecią kadencję, odwiedził go Tomasz Siemoniak, wiceszef Platformy Obywatelskiej. Zaproponował współpracę w wyborach samorządowych, ale PO liczy też na stanowisko wiceprezydenta po wyborach. - Ta współpraca jest naturalna, przecież przy wyborach 15 października nie stawiałem warunków poparcia PO, tylko pomogłem jej osiągnąć wyborcze zwycięstwo - komentuje prezydent Opola.

Barometr „Wyborczej". Diagnoza przed wyborami samorządowymi 2024. 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Oficjalna kampania właśnie się zaczyna, więc zapraszamy na polityczną podróż po Polsce. Miasto po mieście reporterzy polityczni „Wyborczej" stawiają kluczowe pytania i wskazują możliwe scenariusze. Liczymy też na Państwa opinie i komentarze: wybory2024@wyborcza.pl

Arkadiusz Wiśniewski po raz trzeci zbudował własny komitet wyborczy. Zaskakująco długo jednak czekał z ogłoszeniem swojego startu. Drugą kadencję wywalczył już w pierwszej turze wyborów – zdobył ponad 70 proc. poparcia. To, że będzie się ubiegał o trzecią kadencję, wydawało się oczywiste.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Jeszcze do tego dojdzie, że pozostanie nam głosować na PiS.
  @gandharwa-2
  Może Wam, mnie na pewno nie... [MSPANC]
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  "Otwieram się na rozmowy z każdym i nie zamykam na współpracę z innymi środowiskami. Jestem prezydentem wszystkich mieszkańców i szanuję ich potrzeby. Nie odwracam wzroku od ludzi o innych poglądach ? mówi Arkadiusz Wiśniewski" - widać to w dyskusjach jakie pan prezydent prowadzi w mediach społecznościowych atakując w obrzydliwy sposób każdego, kto ma inne poglądy, w tym także swoich byłych współpracowników. Zachowanie, które nie przystoi nikomu, zwłaszcza prezydentowi, który zabiega o reelekcję.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Może zamisast aquaparku zatroszczyć się uregulowanie kwestii dostaw ciepłej wody na byłe obszary gminy Dobrzeń Wielki? Jako mieszkańcy Czarnowąsów, których prezydentem jest ponoć porezydent Wiśniewski, czujemy się zawieszeni w próżni i niedostrzegani.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Gra o pietruszkę....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "przecież przy wyborach 15 października nie stawiałem warunków poparcia PO, tylko pomogłem jej osiągnąć wyborcze zwycięstwo."
  Coś mi chyba uciekło, kojarzę poparcie dla senatora z lewicy, pomógł wygrać PO???
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A gdzie niejaki Jaki?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0