Pełnomocnikiem marszałka ds. zmian klimatycznych był dotychczas Tadeusz Jarmuziewicz, ale został wybrany na senatora. Konkurs na wolne stanowisko wygrał były poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, który zabiega też o mandat radnego sejmiku województwa.

Chodzi o stanowisko "Głównego Specjalisty pełniącego funkcję Pełnomocnika ds. zmian klimatycznych w zakresie ochrony przeciwpowodziowej i przeciwdziałania skutkom suszy" w referacie infrastruktury w Departamencie Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Funkcja ta została utworzona w grudniu 2019 roku.

"Stanowisko utworzono jako odpowiedź na potrzebę skoordynowania działań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem przeciwpowodziowym i zjawiskami atmosferycznymi" - informuje Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowa UMWO.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  znany z "bycia" z kolejnym kołem ratunkowym ....
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Jako wyborca tej opcji demokratycznej, że zostanie zmniejszona liczba niepotrzebnych stanowisk powstałych za PiS, cóż jaka płonna nadzieja...
  Żeby zająć się tematem powodziowym oczekiwałbym kogoś bardziej dynamicznego...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Rysiu dla chlebka smarowanego zostałby i kościelnym w Prądach lub Sokolnikach.
  W dawnych słusznie minionych czasach nosił teczkę za wójtem i urządzał szwagra na posadzie. Mniejszość też zniwelował.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  lata w urzędzie marszałkowskim..prawie 20 lat w parlamencie ..i ciągle mu mało...jakoś prze te 20 lat Opolszczyzna o Nim nie słyszała ..po prostu był..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Głosował zawsze tak jak PiS to może u nich posadki poszuka?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1