38-letnia Aleksandra F. z byłą znaną w Kluczborku działaczką społeczną. Została zamordowana przez męża, który przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Tekst aktualizowany 

Ofiara była działaczką społeczną z Kluczborka. Kandydowała do rady miejskiej w ostatnich wyborach z lokalnego komitetu "Stąd Jesteśmy". Radną jednak nie została.

Zabójstwo w Kluczborku. Mąż szukał zaginionej żony i prosił o pomoc internautów  

W sobotę, 6 lipca Mateusz F. poinformował o zaginięciu żony. Z jego relacji wynikało, że zniknęła, gdy znajdowała się na posesji we wsi Nasale, gdzie państwo F. remontowali dom. 

Brat męża poszukiwanej założył na Facebooku wydarzenie, z prośbą o pomoc w poszukiwaniach kobiety. Pisał, że bez dokumentów i telefonu wyszła z domu w nocy, z 6 na 7 lipca, była ubrana w białą bluzkę i czarne leginsy. Dodał, że była pod wpływem alkoholu.  

Zgłaszając zaginięcie policji Mateusz F. mówił, że żona wyszła z domu po kłótni, jaka się między nimi wywiązała. Z prokuratorskiego komunikatu wynika, że opowieść męża nie przekonała policjantów.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Przecież to przerażające ile kobiet traci życie z rąk swoich partnerów. Ci synalkowie nie potrafią żyć w związkach, bo one wymagają kompromisu. Straciłam rachubę ile kobiet zginęło już w tym tylko roku. Chyba czas wielki zacząć analizować wychowanie chłopców w polskich rodzinach, bo to jest już wielki problem.
  @miruwebu
  Wychowanie dziewcząt też, żeby nie trały w związkach z przemocowcami.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Pani przekazała na oczy, że wyszła za mąż za konfederata, a konfederat nie wytrzymał, że żona może chcieć czegoś więcej jak siedzenia w domu i gotowania. I że ma szersze horyzonty po za domem na wsi.
  @lukasz1972bialy
  Masz na myśli że przejrzała na oczy?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  ha ha - godzina wychowawcza - czyli szkoła już nawet za to ma odpowiadać. Gdzie są rodzice ?!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Czy pojawi się godzina wychowawcza dla uczniów jak mają kończyć związki w cywilizowany sposób i rozwiązywać konflikty bez pozbawiania życia innych osób?!
  już oceniałe(a)ś
  3
  3