Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-latce, która zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie na parkingu. Kobieta poszła do galerii handlowej kupić sobie spodnie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w południe przy ulicy Byczyńskiej w Kluczborku na Opolszczyźnie. Idąca po parkingu Galerii Miodowej kobieta usłyszała płacz małego dziecka dobiegający z zaparkowanego na środku placu samochodu. Pojazd miał wyłączony silnik, w środku auta nie było żadnej dorosłej osoby, a drzwi i szyby były pozamykane.

Kobieta wezwała ochronę, do auta podeszły też inne osoby. Pracownicy Galerii bezskutecznie wzywali rodziców dziecka przez radiowęzeł.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Poszła "tylko" kupić spodnie. Do klimatyzowanej galerii. Przez godzinę zapewne wędrowała od sklepu do sklepu skupiona na sobie, mając w rzyci własne dziecko.
  Niektórzy nie powinni mieć w ogóle dzieci.
  Co roku głośno o przypadkach śmierci dzieci z gorąca, zamkniętych w autach jak Rozalka w piekarniku. Nic nie dociera. I nie dotrze, jak w głowach pusto. Ech...
  @Kotomysz
  Jest takie mało sympatyczne powiedzenie: Zrobili na próbę, zapomnieli zabić.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @Kotomysz
  zeby male dziecko zmarlo w nagrzanym aucie wystarcza kwadrans
  juz po 10 minutach jesli temparatura na zewnatrz jest dwadziescia pare C stopni w zamknietym samochodzie jesli nie jest uchylone okno wzrasta do 50 stopni C - po 10 minutach dziecko moze juz tracic plyny i elektrolity na tyle ze dochodzi do zmian w nerkach i mozgu... nie ma juz wtedy sily na placz, potem traci przytomnosc i zatrzymuje sie akcja serca...

  tyle sie o tym pisze i mowi a ludzie wciaz nie mysla
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Gdzie ludzie mają rozum.
  @red69
  Niektórzy go nie mają.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @red69
  nie mają
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @red69
  W spodniach.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Boże, czy naprawdę wszyscy muszą mieć dzieci? Czy stopień odpowiedzialności przyszłych rodziców nie powinien być jakoś badany?
  @eolo
  Z logicznego punktu widzenia tak.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  W ciągu 30 minut prawdopodobnie dziecko by się skutecznie ugotowało. Mamusia miałaby nowe spodnie na... stypę.

  Kretynka bez wyobraźni!
  już oceniałe(a)ś
  88
  0
  Dziecko ma rok, zatem bez szkody dla jego psychiki można matkę skazać na dwa lata w ośrodku dla kobiet z malutkimi dziećmi.
  @Szafirowlosa
  A z jakiej racji tylko 2 lata?? I tej cizi jeszcze dać dziecko do więzienia? Żeby mogła się mścić na dziecku?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  madka bombelka
  już oceniałe(a)ś
  51
  0
  Prokurator powinien sprawdzić czy to nie było celowe. Obecnie każdy zdaje sobie sprawę z tego co dzieje się w nagrzanym samochodzi. Żadna kochająca matka nie zostawi rocznego dziecka na tak długo bez opieki. Automatyczne zrzucanie tego na niewiedzę, gapiostwo czy zapomnienie to zbyt proste rozwiązanie.
  już oceniałe(a)ś
  51
  3
  No kolejna idiotka. Po co jej dziecko kiedy spodnie ważniejsze ! Pewnie za 800 plus plus dodatki rodzinne owe spodnie kupowała. Szlag człowieka trafia jak takie historie co lato się czyta.
  już oceniałe(a)ś
  39
  2