W maju nastąpi odsłonięcie pomnika upamiętniającego setną rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. Pojawiła się też propozycja, by w Opolu powstał mural ku pamięci powstańców śląskich. Ratusz takich planów na razie nie ma, ale nie wyklucza takiego...
Miasto zakładało wydanie na ten remont 4 200 000 złotych. Żadna z firm, które zgłosiły się do przetargu, nie przekroczyła tej kwoty, a jedna z nich zaproponowała wykonanie remontu za nieco ponad połowę planowanej kwoty.
- Projekty zrealizowane w czasie pandemii, wykorzystujące internet, dają możliwość aktywności mimo braku możliwości spotkań - podkreślają działacze Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.
W ciągu ostatniej doby nowych zachorowań było 293. Dziesięć przypadków było śmiertelnych, w tym dwie osoby nie cierpiały na choroby współtowarzyszące.
Niepozorna gorączka utrzymywała się zbyt długo, by ją zlekceważyć. Okazała się sygnałem ostrej białaczki limfoblastycznej z mutacją genetyczną. Z chorobą od prawie roku dzielnie walczy 7-letnia Róża, jedna z pacjentek Przylądka Nadziei.
Trudno sobie wyobrazić, żeby w ciągu następnych 20 lat jednym z najważniejszych problemów do rozwiązania przez miasto i region nie były kwestie klimatyczne, środowiskowe, przyrodnicze i wynikające z nich kłopoty zdrowotne.
Jeśli ktoś chciałby zagrać w serialu na podstawie książki Remigiusza Mroza, może na tym zarobić.
Ponad 7 tys. osób otrzymało wczoraj w województwie opolskim szczepionkę przeciwko koronawirusowi. W przyszłym tygodniu w regionie ruszy kolejnych sześć punktów szczepień masowych.
Opole przygotowuje się do dwóch inwestycji mieszkaniowych przy ul. Wrocławskiej, które zrealizuje Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Być może uda się zdobyć 10 procent dofinansowania kosztów budowy ponad 300 mieszkań.
Choć w ciągu ostatniej doby w regionie wykonano mniej testów na obecność koronawirusa niż dzień wcześniej, liczba nowych potwierdzonych zakażeń nie zmniejszyła się. Zmarło 100 osób chorych na COVID-19.
Trzynaste emerytury dla emerytów i rencistów wypłacane są w kwietniu. Na Opolszczyźnie otrzymało je blisko 255 tysięcy osób.
Elektrownia Opole to dziś jeden z największych w Europie emitentów dwutlenku węgla. Nie brakuje opinii, że wydanie na nowe bloki ponad 11 miliardów złotych nigdy się nie zwróci, bo elektrownia perspektywy ma raczej mało optymistyczne.
- Szacuje się, że w 2016 roku emisje z Elektrowni Opole były odpowiedzialne za 60 przedwczesnych zgonów, ponad 16 tys. utraconych dni pracy, czy prawie tysiąc przypadków ataków astmy u dzieci - mówi dyrektorka HEAL Poland.
Już po raz drugi w raciborskim sądzie odroczono proces ks. Rafała C., który oskarża opolskiego biskupa o nieetyczne zachowanie i szykany. Sam jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy parafii, w której był proboszczem.
Opolszczyzna jest jednym z pięciu województw, gdzie w przyszłym tygodniu nadal prowadzone będzie w szkołach zdalne nauczanie. Zamknięte pozostają też salony urody.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.