Otwarcie nowego wydziału jutro o 11. Prace trwały 18 miesięcy, całość budowy kosztowało prawie 19mln zł. W nowym wydziale znajdziemy 26 sal dydaktycznych, w tym m.in. dużą salę audytoryjną, sześć dużych sal wykładowych, pracownię komputerową, sale laboratoryjne i ćwiczeniowe. Powierzchnia budynku wynosi 3,5 tys. m kw..
REKLAMA
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
1 z 7
Sala audytoryjna
Największa sala w nowym budynku może pomieścić 140 osób. Interaktywna i multimedialna, a prowadzący za pomocą specjalnego panelu sterowania może w biurku kontrolować m.in. oświetlenie i zaciemnienie sali, czy jej nagłośnienie (wszystkie sale są wyposażone w podobny system). Sala audytoryjna wraz z pozostałymi salami na parterze może zostać zamieniona we wspólną powierzchnie przeznaczona np. na duże konferencje naukowe.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
2 z 7
Sala mobilna
Tworzą ją dwie, na pozór normalne, sale wykładowe, każda po 60 miejsc siedzących. Na co dzień są one rozdzielone, ale w zależności od potrzeb mogą zostać w szybki i prosty sposób połączone, tworząc duża, wspólną salę konferencyjną.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
3 z 7
Łącznik
Stanowi strefę buforową starego i nowego budynku, a ze względu na okna sal wykładowych starego Wydziału Budownictwa znajdujące się w tej części, aby zapewnić im oświetlenie powstała specjalna studnia świetlna. Łącznik pełni także rolę miejsca rekreacyjnego.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
4 z 7
Sala ćwiczeniowa
Tak wygląda standardowa salka wykładowa. Grupy ćwiczeniowe liczą średnio około 18 osób, a sale są wyposażone w 21 miejsc. W takich pomieszczeniach, jest ich w sumie kilkanaście, odbywać się będą ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
5 z 7
Pomieszczenie katedralne
Znajdują się na każdej kondygnacji budynku. Tutaj przeniesione zostaną biura poszczególnych katedr Wydziału Budownictwa.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
6 z 7
Część laboratoryjna
Również znajduje się na każdej kondygnacji, w sumie jest ich pięć (piwnica, parter, pierwsze, drugie i trzecie piętro), a każde przeznaczone jest dla innego działu. W tych salach odbywać się będą praktyczne ćwiczenia laboratoryjne oraz specjalistyczne badania. Każda z części posiada osobne zaplecze sanitarne.
Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
7 z 7
Pracownie rzeźbiarskie
Znajdują się na trzecim piętrze, w części laboratoryjnej przeznaczonej dla architektów. To jedne ze specjalnych pomieszczeń, których nie ma na innych piętrach.
Wszystkie laboratoria w nowym budynku Wydziału Budownictwa zaopatrzone są zgodnie z najnowszymi standardami europejskimi. Co ciekawe pracownicy wydziału inżynierii materiałów budowlanych odwiedzali podobne ośrodki w kraju i za granicą, aby podpatrzeć rozwiązania i nowinki techniczne.
Wszystkie komentarze