Więcej
    Komentarze
    nie wiem kto jest autorem tego "artykułu" ale faktycznie - dwóch "faktów" nie znałem 1. "Chroniąc się przed najazdem szwedzkim na Rzeczpospolitą do Opola wraz z całym dworem w 1955 roku przybył król Polski Jan II Kazimierz Waza." Tego że Jan Kazimierz Waza w 1955 roku przybył do Opola (prawie 300 lat po śmierci) 2. "Na dożynki śląskie zorganizowane w Opolu 14 i 15 września 1964 roku do miasta zjechał sam prezydent Bierut." I tego, że prezydent (sic!) Bierut był w Opolu w 1964 (też po śmierci :P ) nie wchodzę w wiedzę historyczną autora/autorki, ale jeśli jakąś posiada, to takie błędy niechlujstwa łatwo wyeliminować - wystarczy przeczytać artykuł przed publikacją...
    @okobar79 I co się czepiasz? 1. mają po 3 życia, więc może ich spotkamy na ulicy jutro. 2. pismak gó... wie, ale umie się rozpychać łokciami - nie martw się Ciebie nie wezmą - za dużo wiesz.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @Joanna Januszewska No jednak czytają, bo błędy zostały poprawione. Mogli jeszcze napisać o słynnych pożarach miasta, oraz o tym, że cementownia oraz dworzec kolejowy były jednymi z pierwszych takich budowli w ówczesnych Niemczech.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @gandharwa-2 Ale o tym nie było w necie, więc .... sam rozumiesz ;-))
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    rzeczy raczej oczywiste, więc może tylko pismaki w GW ich nie znały. Ewentualnie mało znany jest fakt tej polskiej gazety bo w historii miasta kompletnie nieistotny
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Opisując bierutowskie dożynki napisano "Podczas wydarzenia przez Opole przemaszerował korowód dożynkowy złożony z czołgu, bandery konnej". ??? Chyba "banderii konnej", bo o banderze konnej nie słyszałem. Bandera to (za Wikipedią) podstawowa flaga podnoszona na jednostce pływającej, określająca jej przynależność państwową, co mają konie do statku?.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0