Urząd miasta przejmuje kamienicę nad Młynówką, którą zwolnili właśnie pracownicy Izby Celnej. Ważą się losy parkingu przy lokalu Highlander. Czy wróci dyskusja na temat turystycznego charakteru ulicy Szpitalnej?

Chodzi o kamienicę vis a vis Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej im. J. von Eichendorffa przy ul. Szpitalnej. W 2004 roku miasto nabyło budynek od Górażdży i przekazało kamienicę na rzecz Skarbu Państwa. Wówczas za prawo użytkowania wieczystego budynków ratusz zapłacił 4,5 mln zł. W zamian od Skarbu Państwa Opole otrzymało kilka innych działek i nieruchomości o większej wartości.

Na miejscu pracownicy administracji skarbowej urzędowali do końca ubiegłego roku, zajmując zarówno budynek, jak i parking przy lokalu Highlander - miejsce dawnego targowiska.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Naprzeciw telewizji to można szambo postawić
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Szpitalna była remontowana, ułożono jako chodnik drogie płyty granitowe, a teraz połowa płyt jest połamana przez samochody, które omijają zaparkowane auta jeżdżąc po chodniku, a Urząd Miasta i Straż Miejska udaje że tego nie widzi. Tak samo jak parkowania na chodniku.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  "Inwestor już zdradził, jakie ma plany względem tego obiektu" - a Gazeta nam zdradzi to, co zdradził już inwestor? :-)
  @gandharwa-2
  Pod tym zdaniem jest aktywny link odsyłający do osobnego tekstu na ten temat. W nim z kolei inwestor mówi, że w nowym budynku, na parterze prawdopodobnie powstanie restauracja, "bo taki profil tej ulicy zaczyna się powoli wyłaniać - turystyczno-użytkowy"
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Samochody bardzo tam przeszkadzają? Obudził się wczorajszy, samochodów w ścisłym centrum miasta nie powinno być , tak jak w innych cywilizowanych krajach
  @arkadia
  Ale to była wypowiedź prof. z UO z roku 2015...dziennikarz ją przypomniał, że sprawa stworzenia woonerf jest nadal aktualna
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Skoro Urząd Miasta przejmuje budynek, to mógłby stworzyć tam coś kulturalnego lub podnająć jakiejś konkretnej inicjatywie. Restauracja, hotel z restauracją, galeria sztuki, przestrzeń aktywności kulturalnej dla mieszkańców, jakaś kawiarnia z biblioteką czy coś w tym stylu. Po co urzędnicy w centrum miasta, gdzie jest problem z parkingami i dla nich i dla petentów?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ciekawe co się z tego wykluje. Pomyłką by było pozostawienie parkingu do dyspozycji urzędników UM. Blokowanie miejsc parkingowych przez 8 godzin. Powinni korzystać ze swojego flagowego projektu jakim były min. centra przesiadkowe. Ostrożnym był bym z otwieraniem kolejnej restauracji i Opole to nie Kraków czy Wrocław, aby mogły egzystować podwórkowe kawiarenki. Co do samej Szpitalnej to wymaga ona renowacji, zwłaszcza płyty chodnikowe. Charakter ulicy doskonale obrazuje zdjęcie pana Arkadiusza Wiśniewskiego. Super fajnie prezentujące się stoliki z parasolami, a na przeciwko jakiś hangar, stragan czy stodoła nie pasujący do niczego. To samo dzieje się na przyległych do Rynku ulicach i deptakach. Żeby nie było- nie mam nic przeciwko stolikom z parasolami, a słabe są wspomniane konstrukcje i podesty z poręczami, barierkami. Ciekawe ile ma do powiedzenia na ten temat architekt miejski.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Jedynie co w Opolu ma się bardzo dobrze to biurokracja. Rośnie i rośnie. Coraz większą część dochodu zjada. Na przykład Urząd Marszałkowski uważa, że jedynie biurokratom należą się podwyżki.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1