W 2017 roku, gdy utworzono kierunek lekarski, o przyjęcie na niego starało się ponad 2,3 tys. osób. Przyjęto stu z nich. Niemal wszyscy z sukcesem zakończyli egzamin końcowy.

- Idea utworzenia kierunku lekarskiego związana była głównie z deficytem lekarzy w Opolu i na Opolszczyźnie. Organizacja ostatniego, VI roku kształcenia w pierwszym cyklu dydaktycznym pozwala stwierdzić, że pomysł utworzenia kierunku lekarskiego był dobrym pomysłem, a co najważniejsze pomysłem, który został w zasadzie w pełni zrealizowany w rzeczywistości. W obecnym roku akademickim na UO studiuje około 8,5 tysiąca osób, z tego na kierunku lekarskim mamy 804 studentów. Ostatni nabór na I rok studiów to 170 osób, a sześć lat temu zaczynaliśmy od 100 słuchaczy pierwszego roku. Po rekrutacji w następnym roku akademickim liczba studentów wydziału lekarskiego zbliży się do 900, a kolejny rok zbliży nas do 1000 studentów, łącznie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kierunek lekarski w Opolu cieszy się dużą popularnością. Liczba kandydatów w poszczególnych latach wahała się od 20 do 30 kandydatów na jedno miejsce - informuje dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, dziekan Wydziału Lekarskiego w Opolu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Odkąd podstawę egzaminu LEK stanowi giełda pytań, jego wynik nie świadczy o żadnej wiedzy.
    już oceniałe(a)ś
    7
    4
    W Polsce wiedza, wykształcenie to obciach ,,,,,i tak uciekną w cywilizowany świat ,,,Polska to kolonia karna
    już oceniałe(a)ś
    1
    0