Za ulicą Chmielowicką powstają dziesiątki osiedli. Stąd nasza decyzja, by wybudować przedszkole w miejscu, do którego łatwiej będzie dojeżdżać - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Nowe przedszkole będzie jednak o połowę droższe od takiego samego, które kilka miesięcy temu wybudowano przy ulicy Tarnopolskiej.

Na Zaodrzu trwają intensywne prace budowlane związane z przebudową ul. Krapkowickiej i dwoma  obiektami, które powstają przy tej trasie. 

Nowy parking i wiadukt

Prace przy przebudowie ulicy miasto prowadzi wspólnie z PKP PLK. Dzięki tej inwestycji poszerzona zostanie ulica, ale przede wszystkim zmodernizowany zostanie wiadukt, który wielokrotnie był przyczyną wypadków, w tym śmiertelnych. Wiadukt zostanie poszerzony i pogłębiony, dzięki czemu nie będzie się go już przejeżdżać rotacyjnie, a także zmieszczą się pod nim autobusy. Przebudowa umożliwi też szybszy wjazd/wyjazd do Opola - informuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem